^Powrót do góry

 • 1 PONAD 80 LAT TEMU...
  ........................................................................................ Szkoła Podstawowa Nr 2 w Piastowie powstała na miejscu uroczego parku. Wiekowe drzewa, nieco tajemniczych chaszczy oraz urocze alejki z ławkami otaczały staw i miejsce, w którym regularnie odbywały się potańcówki. Ten romantyczny zakątek, zmienił się w lecie 1934 roku w plac budowy. Po dwóch latach „Dwójka” miała swój pierwszy budynek z prawdziwego zdarzenia. Zakresem swojej działalności objęła teren miasta na północ od torów kolejowych.Do nowo powstałej szkoły przyjęto 580 uczniów. Funkcję kierownika pełniła p. Zofia Jellinek. Dopiero od pierwszego września 1932 r. SP Nr 2 została usamodzielniona...
 • 2 SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 NA MIARĘ XXI WIEKU
  .......................................................................................... CHCEMY, ABY NASI UCZNIOWIE DZISIAJ WIEDZIELI, CO TRZEBA POZNAWAĆ JUTRO, BY RADZIĆ SOBIE POJUTRZE. W listopadzie 2012 roku Szkoła Podstawowa Nr 2 w Piastowie obchodziła 80-lecie swego istnienia. Losy placówki oświatowej i jej wpływ na wszystko, co działo się w naszym mieście, to z pewnością powód do dumy czterech pokoleń mieszkańców Piastowa. Szkoła nasza posiada liczne certyfikaty, m.in. jest SZKOŁĄ Z KLASĄ i ma UCZNIÓW Z KLASĄ, jest SZKOŁĄ Z PRAWAMI DZIECKA, SZKOŁĄ MYŚLENIA i SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY. Jest szkołą na miarę XXI wieku.
 • 3 PLAC ZABAW
  ....................................................................................... W ramach programu „Radosna Szkoła” w naszej szkole powstał nowy plac zbaw. „Radosna Szkoła” to rządowy program, który ma umożliwić doposażenie szkół w odpowiednie środki dydaktyczne, dostosowane do potrzeb rozwojowych dzieci. W ramach tego programu uzyskaliśmy dofinansowanie na zakup pomocy dydaktycznych oraz budowę placów zabaw.
 • 4 Program „Mleko dla szkół”
  ....................................................................................... W ramach programu UE „Mleko dla szkół” zachęca się dzieci do spożywania produktów mlecznych i przestrzegania zbilansowanej diety. Odgrywa on również rolę edukacyjną, wspierając rozwijanie dobrych nawyków żywieniowych, które będą trwać przez całe życie. Poprzez unijny program „Mleko dla szkół” Unia Europejska przekazuje dotacje szkołom i innym placówkom szkolnym, aby mogły one zapewniać swoim uczniom mleko i inne produkty mleczne. Przy ścisłej współpracy z programem UE „Owoce dla szkół”, Unia Europejska dokłada wszelkich starań, aby przyszłe pokolenia rosły zdrowo.
 • 5 Zajęcia komputerowe
  .......................................................................................... Zajęcia w pracowni komputerowej pozwalają na zdobywanie umiejętności zastosowania komputera w nauce, zabawie, realizacji własnych pomysłów i rozwijaniu zainteresowań oraz wdrażają do wytrwałości i samodzielnego rozwiązywania problemów. W roku szkolnym 2012/2013 czterech uczniów z klas V-VI zakwalifikowało się do II etapu Konkursu miniLOGIA 11 organizowanego przez Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie. Do III etapu zakwalifikowała się uczennica klasy 5a Maria Śmigielska, a 15 maja 2013 w OEIIZK w Warszawie odebrała z rąk Mazowieckiego Kuratora Oświaty nagrodę i tytuł laureata Przedmiotowego Konkursu Informatycznego.

Szkoła Podstawowa Nr 2

im. Marii Skłodowskiej-Curie w Piastowie

  
  
  

Aktualności

Konkurs historyczny „Odkrywanie śladów historii lat 1944-1989 w przestrzeni publicznej mojej małej ojczyzny"

 

Mazowiecki Kurator Oświaty wraz z Fundacją „Polska Fundacja Narodowa” organizuje konkurs „Odkrywanie śladów historii lat 1944-1989 w przestrzeni publicznej mojej małej ojczyzny" skierowany do wszystkich typów szkół województwa mazowieckiego.

Konkurs jest częścią obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę i wpisuje się w działania związane z ogłoszeniem roku szkolnego 2017/2018 przez Minister Annę Zalewską "Rokiem dla Niepodległej.

Zadanie konkursowe polega na odnalezieniu w otoczeniu szkoły, okolicy lub miejscowości śladów upamiętniających wydarzenia lub postacie związane z historią najnowszą z lat 1944-1989, a następnie na odpowiednim ich udokumentowaniu i opisaniu.  W pracy konkursowej można zgłaszać dowolną liczbę obiektów. W zgłoszeniu należy przedstawić dwa rodzaje takich miejsc: te, które odwołują się do pozytywnych momentów historii i niebudzących wątpliwości bohaterów, jak również zawierających odniesienia budzące kontrowersje. Pod uwagę będą brane wyłącznie zgłoszenia zawierające oba przykłady takich upamiętnień. Zgłaszać można budowle, obiekty, urządzenia użyteczności publicznej, pomniki w tym kopce, obeliski, kolumny, rzeźby, posągi, popiersia, kamienie pamiątkowe, płyty i tablice pamiątkowe, napisy, znaki i inne.

Kryteria oceniania prac konkursowych: a) przedstawienie mniej znanych, zarówno chlubnych, jak i kontrowersyjnych śladów historii, b) uzasadnienie wyboru poszczególnych miejsc, symboli uwzględniając krytyczne podejście,
c) poprawność merytoryczna, d) trafność wyboru, e) oryginalność i kreatywność wyboru i jego uzasadnienia,
f) poprawność językowa. Termin składania prac konkursowych do 30 kwietnia u nauczyciela historii Jolanty Popławskiej.

Pełen regulamin konkursu dostępny jest na stronie www.kuratorium.waw.pl/rodzice i uczniowie/konkursy i olimpiady

Zachęcam wszystkich uczniów do wzięcia udziału w tym konkursie i życzę powodzenia.

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa nr 2 w Piastowie  Rights Reserved.