^Powrót do góry

 • 1 PONAD 80 LAT TEMU...
  ........................................................................................ Szkoła Podstawowa Nr 2 w Piastowie powstała na miejscu uroczego parku. Wiekowe drzewa, nieco tajemniczych chaszczy oraz urocze alejki z ławkami otaczały staw i miejsce, w którym regularnie odbywały się potańcówki. Ten romantyczny zakątek, zmienił się w lecie 1934 roku w plac budowy. Po dwóch latach „Dwójka” miała swój pierwszy budynek z prawdziwego zdarzenia. Zakresem swojej działalności objęła teren miasta na północ od torów kolejowych.Do nowo powstałej szkoły przyjęto 580 uczniów. Funkcję kierownika pełniła p. Zofia Jellinek. Dopiero od pierwszego września 1932 r. SP Nr 2 została usamodzielniona...
 • 2 SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 NA MIARĘ XXI WIEKU
  .......................................................................................... CHCEMY, ABY NASI UCZNIOWIE DZISIAJ WIEDZIELI, CO TRZEBA POZNAWAĆ JUTRO, BY RADZIĆ SOBIE POJUTRZE. W listopadzie 2012 roku Szkoła Podstawowa Nr 2 w Piastowie obchodziła 80-lecie swego istnienia. Losy placówki oświatowej i jej wpływ na wszystko, co działo się w naszym mieście, to z pewnością powód do dumy czterech pokoleń mieszkańców Piastowa. Szkoła nasza posiada liczne certyfikaty, m.in. jest SZKOŁĄ Z KLASĄ i ma UCZNIÓW Z KLASĄ, jest SZKOŁĄ Z PRAWAMI DZIECKA, SZKOŁĄ MYŚLENIA i SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY. Jest szkołą na miarę XXI wieku.
 • 3 PLAC ZABAW
  ....................................................................................... W ramach programu „Radosna Szkoła” w naszej szkole powstał nowy plac zbaw. „Radosna Szkoła” to rządowy program, który ma umożliwić doposażenie szkół w odpowiednie środki dydaktyczne, dostosowane do potrzeb rozwojowych dzieci. W ramach tego programu uzyskaliśmy dofinansowanie na zakup pomocy dydaktycznych oraz budowę placów zabaw.
 • 4 Program „Mleko dla szkół”
  ....................................................................................... W ramach programu UE „Mleko dla szkół” zachęca się dzieci do spożywania produktów mlecznych i przestrzegania zbilansowanej diety. Odgrywa on również rolę edukacyjną, wspierając rozwijanie dobrych nawyków żywieniowych, które będą trwać przez całe życie. Poprzez unijny program „Mleko dla szkół” Unia Europejska przekazuje dotacje szkołom i innym placówkom szkolnym, aby mogły one zapewniać swoim uczniom mleko i inne produkty mleczne. Przy ścisłej współpracy z programem UE „Owoce dla szkół”, Unia Europejska dokłada wszelkich starań, aby przyszłe pokolenia rosły zdrowo.
 • 5 Zajęcia komputerowe
  .......................................................................................... Zajęcia w pracowni komputerowej pozwalają na zdobywanie umiejętności zastosowania komputera w nauce, zabawie, realizacji własnych pomysłów i rozwijaniu zainteresowań oraz wdrażają do wytrwałości i samodzielnego rozwiązywania problemów. W roku szkolnym 2012/2013 czterech uczniów z klas V-VI zakwalifikowało się do II etapu Konkursu miniLOGIA 11 organizowanego przez Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie. Do III etapu zakwalifikowała się uczennica klasy 5a Maria Śmigielska, a 15 maja 2013 w OEIIZK w Warszawie odebrała z rąk Mazowieckiego Kuratora Oświaty nagrodę i tytuł laureata Przedmiotowego Konkursu Informatycznego.

Szkoła Podstawowa Nr 2

im. Marii Skłodowskiej-Curie w Piastowie

  
  
  

Aktualności

NOCKA W SZKOLE

Czy to możliwe żeby uczniowie chcieli spędzić całą noc w szkole? Wydaje się to nie do pomyślenia? A jednak...

Zaczęło się tak ...

Dnia (a właściwie i nocy) 16 marca 2018 r. klasa IIIa (24 osoby) wraz z wychowawcą  spotkała się o godzinie 19:00 w naszej szkole. Po pierwszych okrzykach zachwytu i radości wyrażonej licznymi piskami przystąpiliśmy do przygotowania miejsc do spania. Naszą "sypialnią" była świetlica szkolna.
Kiedy materace zostały już przygotowane, a śpiwory pięknie ułożone, dowiedzieliśmy się jaki mamy program Nocy Filmowej.

Najpierw zorganizowaliśmy zbiórkę,  na której „przysięgaliśmy” przestrzegać  regulaminu naszego spotkania. Następny punkt spotkania to „Foto-budka”. Każdy uczestnik przygotował gadżety do zdjęć i się zaczęła szalona sesja zdjęciowa. Około godziny 20.00 wyruszyliśmy na nocne szkolne podchody.  Oświetlając sobie drogę w ciemnościach przy pomocy latarek, szukaliśmy zadań do wykonania. Całej naszej wędrówce towarzyszył śmiech i radość. Nagrodą za pozytywne wykonanie zadań było odnalezienie skarbu –Pizza. To była nasza kolacja. A potem hyc do łóżek, znaczy się śpiworów. Oglądaliśmy filmy, a potem... mieliśmy iść spać. No właśnie mieliśmy, ale nie poszliśmy, szaleliśmy na całego. Rozmawialiśmy, śmialiśmy się, jedliśmy popcorn, lecz musieliśmy to robić bardzo cicho, aby nie obudzić tych kilku osób, które już spały. O godzinie 2.00 nad ranem pani wychowawczyni chciała nas zmęczyć i zabrała nas na halę sportową,  gdzie odbyły się zawody. Zmęczeni, a jednocześnie szczęśliwi wróciliśmy do  dalszego oglądania filmów. Około godziny  5 nad ranem poszliśmy spać. A rano pobudka i bitwa na poduszki. Tu się dopiero działo. Ale nie będziemy wtajemniczać. O tym wiemy tylko my, uczestnicy "Nocki w szkole". Potem  pakowanie, sprzątanie i o godzinie 9:00 musieliśmy opuścić szkołę. Nigdy wcześniej tak nas to nie zmartwiło.


Wszystkim nam się bardzo podobało!
Dziękujemy Pani Dyrektor, że pozwoliła nam na nowe, życiowe doświadczenia.
Dziękujemy również rodzicom za każdą pomoc w przygotowaniu „Szkolnej Nocki”.

A może kiedyś to powtórzymy !!!!!

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa nr 2 w Piastowie  Rights Reserved.