^Powrót do góry

 • 1 PONAD 80 LAT TEMU...
  ........................................................................................ Szkoła Podstawowa Nr 2 w Piastowie powstała na miejscu uroczego parku. Wiekowe drzewa, nieco tajemniczych chaszczy oraz urocze alejki z ławkami otaczały staw i miejsce, w którym regularnie odbywały się potańcówki. Ten romantyczny zakątek, zmienił się w lecie 1934 roku w plac budowy. Po dwóch latach „Dwójka” miała swój pierwszy budynek z prawdziwego zdarzenia. Zakresem swojej działalności objęła teren miasta na północ od torów kolejowych.Do nowo powstałej szkoły przyjęto 580 uczniów. Funkcję kierownika pełniła p. Zofia Jellinek. Dopiero od pierwszego września 1932 r. SP Nr 2 została usamodzielniona...
 • 2 SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 NA MIARĘ XXI WIEKU
  .......................................................................................... CHCEMY, ABY NASI UCZNIOWIE DZISIAJ WIEDZIELI, CO TRZEBA POZNAWAĆ JUTRO, BY RADZIĆ SOBIE POJUTRZE. W listopadzie 2012 roku Szkoła Podstawowa Nr 2 w Piastowie obchodziła 80-lecie swego istnienia. Losy placówki oświatowej i jej wpływ na wszystko, co działo się w naszym mieście, to z pewnością powód do dumy czterech pokoleń mieszkańców Piastowa. Szkoła nasza posiada liczne certyfikaty, m.in. jest SZKOŁĄ Z KLASĄ i ma UCZNIÓW Z KLASĄ, jest SZKOŁĄ Z PRAWAMI DZIECKA, SZKOŁĄ MYŚLENIA i SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY. Jest szkołą na miarę XXI wieku.
 • 3 PLAC ZABAW
  ....................................................................................... W ramach programu „Radosna Szkoła” w naszej szkole powstał nowy plac zbaw. „Radosna Szkoła” to rządowy program, który ma umożliwić doposażenie szkół w odpowiednie środki dydaktyczne, dostosowane do potrzeb rozwojowych dzieci. W ramach tego programu uzyskaliśmy dofinansowanie na zakup pomocy dydaktycznych oraz budowę placów zabaw.
 • 4 Program „Mleko dla szkół”
  ....................................................................................... W ramach programu UE „Mleko dla szkół” zachęca się dzieci do spożywania produktów mlecznych i przestrzegania zbilansowanej diety. Odgrywa on również rolę edukacyjną, wspierając rozwijanie dobrych nawyków żywieniowych, które będą trwać przez całe życie. Poprzez unijny program „Mleko dla szkół” Unia Europejska przekazuje dotacje szkołom i innym placówkom szkolnym, aby mogły one zapewniać swoim uczniom mleko i inne produkty mleczne. Przy ścisłej współpracy z programem UE „Owoce dla szkół”, Unia Europejska dokłada wszelkich starań, aby przyszłe pokolenia rosły zdrowo.
 • 5 Zajęcia komputerowe
  .......................................................................................... Zajęcia w pracowni komputerowej pozwalają na zdobywanie umiejętności zastosowania komputera w nauce, zabawie, realizacji własnych pomysłów i rozwijaniu zainteresowań oraz wdrażają do wytrwałości i samodzielnego rozwiązywania problemów. W roku szkolnym 2012/2013 czterech uczniów z klas V-VI zakwalifikowało się do II etapu Konkursu miniLOGIA 11 organizowanego przez Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie. Do III etapu zakwalifikowała się uczennica klasy 5a Maria Śmigielska, a 15 maja 2013 w OEIIZK w Warszawie odebrała z rąk Mazowieckiego Kuratora Oświaty nagrodę i tytuł laureata Przedmiotowego Konkursu Informatycznego.

Szkoła Podstawowa Nr 2

im. Marii Skłodowskiej-Curie w Piastowie

  
  
  

Aktualności

Klasa 5A w programie europejskim

„Solidarność. Podaj dalej” tak nazywa się program, w który zaangażowała się klasa 5A.

Tegoroczna edycja była pilotażowa dla Polski, a nasza szkoła jedną z 11, które do niego dołączyły. Pomysł akcji polegał na wysłaniu kratek pocztowych do losowo wybranych osób. Z jednej strony kartki umieszczono zdjęcia przygotowane z myślą o celach akcji, a z drugiej uczniowie napisali swoje teksty, wiadomości, przesłania do przypadkowych adresatów.

Główny cel akcji to zaangażowanie młodych ludzi w dyskusję o różnorodności społecznej, dyskryminacji i różnych perspektywach widzenia rzeczywistości. W projekcie Solidarność. Podaj dalej! młodzi ludzie wraz z nauczycielami stawiali sobie pytania: Czy solidarność jest jeszcze potrzebna w dzisiejszych czasach; Jak sprawić, żebyśmy w codziennym życiu czuli się odpowiedzialni za siebie pomagali innym, mimo że tak wiele nas dzieli; W jaki sposób zarazić ideą solidarności innych.

Podczas warsztatów z analizy obrazu uczniowie uczyli się analizować zdjęcia, czasami patrzeć poza kard i odczytywać przesłanie fotografa. Warsztaty pisarskie pomogły stworzyć wiadomość do losowego adresata. W skutek tych działań na kartkach, które otrzymaliśmy z fundacji „Szkoła z klasą” powstało graficzno – literackie przesłanie o równości w różnorodności, które posłaliśmy w Polskę. Mamy nadzieję, że zaowocuje ono również w naszej szkolnej społeczności i naszych codziennych relacjach.

Z informacji z Fundacji wiemy, że na niektóre kartki już nadeszły odpowiedzi. Czekamy na kolejne i liczymy na nawiązanie korespondencji.

 

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa nr 2 w Piastowie  Rights Reserved.