^Powrót do góry

 • 1 PONAD 80 LAT TEMU...
  ........................................................................................ Szkoła Podstawowa Nr 2 w Piastowie powstała na miejscu uroczego parku. Wiekowe drzewa, nieco tajemniczych chaszczy oraz urocze alejki z ławkami otaczały staw i miejsce, w którym regularnie odbywały się potańcówki. Ten romantyczny zakątek, zmienił się w lecie 1934 roku w plac budowy. Po dwóch latach „Dwójka” miała swój pierwszy budynek z prawdziwego zdarzenia. Zakresem swojej działalności objęła teren miasta na północ od torów kolejowych.Do nowo powstałej szkoły przyjęto 580 uczniów. Funkcję kierownika pełniła p. Zofia Jellinek. Dopiero od pierwszego września 1932 r. SP Nr 2 została usamodzielniona...
 • 2 SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 NA MIARĘ XXI WIEKU
  .......................................................................................... CHCEMY, ABY NASI UCZNIOWIE DZISIAJ WIEDZIELI, CO TRZEBA POZNAWAĆ JUTRO, BY RADZIĆ SOBIE POJUTRZE. W listopadzie 2012 roku Szkoła Podstawowa Nr 2 w Piastowie obchodziła 80-lecie swego istnienia. Losy placówki oświatowej i jej wpływ na wszystko, co działo się w naszym mieście, to z pewnością powód do dumy czterech pokoleń mieszkańców Piastowa. Szkoła nasza posiada liczne certyfikaty, m.in. jest SZKOŁĄ Z KLASĄ i ma UCZNIÓW Z KLASĄ, jest SZKOŁĄ Z PRAWAMI DZIECKA, SZKOŁĄ MYŚLENIA i SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY. Jest szkołą na miarę XXI wieku.
 • 3 PLAC ZABAW
  ....................................................................................... W ramach programu „Radosna Szkoła” w naszej szkole powstał nowy plac zbaw. „Radosna Szkoła” to rządowy program, który ma umożliwić doposażenie szkół w odpowiednie środki dydaktyczne, dostosowane do potrzeb rozwojowych dzieci. W ramach tego programu uzyskaliśmy dofinansowanie na zakup pomocy dydaktycznych oraz budowę placów zabaw.
 • 4 Program „Mleko dla szkół”
  ....................................................................................... W ramach programu UE „Mleko dla szkół” zachęca się dzieci do spożywania produktów mlecznych i przestrzegania zbilansowanej diety. Odgrywa on również rolę edukacyjną, wspierając rozwijanie dobrych nawyków żywieniowych, które będą trwać przez całe życie. Poprzez unijny program „Mleko dla szkół” Unia Europejska przekazuje dotacje szkołom i innym placówkom szkolnym, aby mogły one zapewniać swoim uczniom mleko i inne produkty mleczne. Przy ścisłej współpracy z programem UE „Owoce dla szkół”, Unia Europejska dokłada wszelkich starań, aby przyszłe pokolenia rosły zdrowo.
 • 5 Zajęcia komputerowe
  .......................................................................................... Zajęcia w pracowni komputerowej pozwalają na zdobywanie umiejętności zastosowania komputera w nauce, zabawie, realizacji własnych pomysłów i rozwijaniu zainteresowań oraz wdrażają do wytrwałości i samodzielnego rozwiązywania problemów. W roku szkolnym 2012/2013 czterech uczniów z klas V-VI zakwalifikowało się do II etapu Konkursu miniLOGIA 11 organizowanego przez Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie. Do III etapu zakwalifikowała się uczennica klasy 5a Maria Śmigielska, a 15 maja 2013 w OEIIZK w Warszawie odebrała z rąk Mazowieckiego Kuratora Oświaty nagrodę i tytuł laureata Przedmiotowego Konkursu Informatycznego.

Szkoła Podstawowa Nr 2

im. Marii Skłodowskiej-Curie w Piastowie

  
  
  

Aktualności

Ach, co to był za dzień….. 85 lat minęło…..

Rok szkolny 2017/2018 jest szczególny dla całej społeczności Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Piastowie, gdyż mija właśnie 85 lat od momentu, gdy pierwsi uczniowie przekroczyli mury tej szacownej dziś placówki. W związku z tym wspaniałym jubileuszem cały rok szkolny  obfitował w szereg  konkursów i projektów jednoczących uczniów, nauczycieli i rodziców.

15 czerwca 2018r. był wyjątkowym, niezapomnianym dniem, pełnym dobrych emocji, radosnych i wzruszających spotkań, wspomnień i refleksji, dniem wieńczącym nasze całoroczne działania.  

Tego dnia w  murach czcigodnej osiemdziesięciopięciolatki wszystkich gości serdecznie przywitali uczniowie z klasy Ib i VIIa. Podczas części oficjalnej wprowadzono Sztandar Szkoły, wszyscy odśpiewali hymn państwowy oraz  po raz pierwszy  hymn szkoły, do którego słowa napisała Magda - uczennica z klasy VIIa. Pani dyrektor Anna Depta powitała gości oraz  wygłosiła niezwykłe i zapadające głęboko w serca przemówienie. Wśród przybyłych gości  byli Przedstawiciele Urzędu Miasta, Ksiądz Proboszcz z naszej Parafii, przedstawiciele związków zawodowych,  dyrektorzy zaprzyjaźnionych placówek, emerytowani dyrektorzy i nauczyciele, przyjaciele i sponsorzy, absolwenci, rodzice, uczniowie i wszyscy pracownicy szkoły. Przemówienie wygłosiła także pani Krystyna Wyrzykowska  emerytowany dyrektor szkoły. 

Część artystyczną rozpoczął chór szkolny piosenką „Witajcie w naszej bajce…”. Następnie młodzież z klasy szóstej przeniosła wszystkich zebranych do niezwykłej krainy. Główną bohaterką inscenizacji była królewna, która rozpoczęła naukę w naszej szkole w 1932 roku.  Przypomniała nam ona historię  placówki na przestrzeni lat. Występ przeplatany był tańcami w wykonaniu uczniów z klasy IIIa oraz piosenkami przygotowanymi przez chór szkolny. Dzieci z klasy Ia i IVa pod czujnym okiem wychowawczyń przygotowały pokaz mody szkolnej, dzięki któremu mogliśmy sobie przypomnieć jak kiedyś wyglądały stroje szkolne, a jak wygląda to teraz. Podczas występu był też bal, więc  nie mogło zabraknąć też wspaniałego walca, podczas którego nie jednemu zakręciła się łza w oku. Zaś na koniec uczniowie klasy IIIa i IIId zatańczyli wspaniałego poloneza. Nie zabrakło także popisów tanecznych naszych najmłodszych uczniów z oddziału przedszkolnego przygotowanych przez wspaniałych artystów „Mazowsza” państwa Danutę i Adama Kłudczyńskich.

Jubileuszową akademię poprowadzili nauczyciele z naszej placówki – pani Monika Bielecka i pan Dominik Leśniewski. Nad całością czuwała pani Grażyna Bender, scenariusz napisała pani Joanna Gontarz, tańce przygotowała pani Edyta Oziembłowska, a chór szkolny pani Agnieszka Sztabnik-Baran, zespołem gitarowym kierowała pani Joanna Bujak, zaś dekorację przygotowali liczni nauczyciele pod czujnym okiem pani Ani Kujawskiej-Lange.

Pani dyrektor Anna Depta podziękowała wszystkim za przygotowanie tej wspaniałej uroczystości. Gala  nie obeszła się bez podniosłych akcentów, a  jednym z nich było wyróżnienie  nauczycieli i pracowników szkoły, którzy przepracowali  tu ponad ćwierć wieku. Był to bardzo niezwykły moment, a wszyscy byli bardzo wzruszeni i zaskoczeni.
Na koniec nie zabrakło też słodkiego akcentu, jubileuszowego tortu, którym zostali poczęstowani wszyscy uczestnicy uroczystości. Rada rodziców przygotowała pamiątkowe kubki i długopisy dla uczniów, a dyrekcja pamiątkowe foldery oraz podziękowania z wierszami o szkole dla gości i pracowników szkoły. W ten sposób symboliczny mogliśmy podziękować wszystkim sympatykom szkoły, którzy z dużym zaangażowaniem pracowali na jej kolejne sukcesy.

Zebrani mieli też okazję obejrzeć film przedstawiający naukę w naszej szkole, który przygotowała pani Nicole.  Na parterze budynku pojawiła się ekspozycja  zdjęć z różnych lat. Można było podziwiać przepiękne prace plastyczne  naszych uczniów oraz przeczytać wiersze o szkole.

Dzień ten pokazał, że są jeszcze „…miejsca, czasy i ludzie, których się nie zapomina”. Takim miejscem jest z pewnością nasza „Dwójka”.

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa nr 2 w Piastowie  Rights Reserved.