^Powrót do góry

 • 1 PONAD 80 LAT TEMU...
  ........................................................................................ Szkoła Podstawowa Nr 2 w Piastowie powstała na miejscu uroczego parku. Wiekowe drzewa, nieco tajemniczych chaszczy oraz urocze alejki z ławkami otaczały staw i miejsce, w którym regularnie odbywały się potańcówki. Ten romantyczny zakątek, zmienił się w lecie 1934 roku w plac budowy. Po dwóch latach „Dwójka” miała swój pierwszy budynek z prawdziwego zdarzenia. Zakresem swojej działalności objęła teren miasta na północ od torów kolejowych.Do nowo powstałej szkoły przyjęto 580 uczniów. Funkcję kierownika pełniła p. Zofia Jellinek. Dopiero od pierwszego września 1932 r. SP Nr 2 została usamodzielniona...
 • 2 SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 NA MIARĘ XXI WIEKU
  .......................................................................................... CHCEMY, ABY NASI UCZNIOWIE DZISIAJ WIEDZIELI, CO TRZEBA POZNAWAĆ JUTRO, BY RADZIĆ SOBIE POJUTRZE. W listopadzie 2012 roku Szkoła Podstawowa Nr 2 w Piastowie obchodziła 80-lecie swego istnienia. Losy placówki oświatowej i jej wpływ na wszystko, co działo się w naszym mieście, to z pewnością powód do dumy czterech pokoleń mieszkańców Piastowa. Szkoła nasza posiada liczne certyfikaty, m.in. jest SZKOŁĄ Z KLASĄ i ma UCZNIÓW Z KLASĄ, jest SZKOŁĄ Z PRAWAMI DZIECKA, SZKOŁĄ MYŚLENIA i SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY. Jest szkołą na miarę XXI wieku.
 • 3 PLAC ZABAW
  ....................................................................................... W ramach programu „Radosna Szkoła” w naszej szkole powstał nowy plac zbaw. „Radosna Szkoła” to rządowy program, który ma umożliwić doposażenie szkół w odpowiednie środki dydaktyczne, dostosowane do potrzeb rozwojowych dzieci. W ramach tego programu uzyskaliśmy dofinansowanie na zakup pomocy dydaktycznych oraz budowę placów zabaw.
 • 4 Program „Mleko dla szkół”
  ....................................................................................... W ramach programu UE „Mleko dla szkół” zachęca się dzieci do spożywania produktów mlecznych i przestrzegania zbilansowanej diety. Odgrywa on również rolę edukacyjną, wspierając rozwijanie dobrych nawyków żywieniowych, które będą trwać przez całe życie. Poprzez unijny program „Mleko dla szkół” Unia Europejska przekazuje dotacje szkołom i innym placówkom szkolnym, aby mogły one zapewniać swoim uczniom mleko i inne produkty mleczne. Przy ścisłej współpracy z programem UE „Owoce dla szkół”, Unia Europejska dokłada wszelkich starań, aby przyszłe pokolenia rosły zdrowo.
 • 5 Zajęcia komputerowe
  .......................................................................................... Zajęcia w pracowni komputerowej pozwalają na zdobywanie umiejętności zastosowania komputera w nauce, zabawie, realizacji własnych pomysłów i rozwijaniu zainteresowań oraz wdrażają do wytrwałości i samodzielnego rozwiązywania problemów. W roku szkolnym 2012/2013 czterech uczniów z klas V-VI zakwalifikowało się do II etapu Konkursu miniLOGIA 11 organizowanego przez Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie. Do III etapu zakwalifikowała się uczennica klasy 5a Maria Śmigielska, a 15 maja 2013 w OEIIZK w Warszawie odebrała z rąk Mazowieckiego Kuratora Oświaty nagrodę i tytuł laureata Przedmiotowego Konkursu Informatycznego.

Szkoła Podstawowa Nr 2

im. Marii Skłodowskiej-Curie w Piastowie

  
  
  

Aktualności

Wolontariusze w 40 Maratonie Warszawskim

W dniu 30 września w Warszawie odbył się 40 Maraton Warszawski, w którym my jako szkoła wzięliśmy udział po raz 10 .. Dla grupki osób jest to długo wyczekiwany dzień. Część z nich już brała udział w takim Wolontariacie i wie ze to jest ciężka praca, ale i duża satysfakcja .Wyruszyliśmy wcześnie rano, bo naszym obowiązkiem jest przygotować punkt i być gotowym na biegaczy . My jako Wolontariusze na czwartym punkcie podawaliśmy  im wodę i izotonik.

 Stoliki przygotowane , kubeczki napełnione i zaczyna się wypatrywanie biegaczy… i to jest to co wolontariusze lubią najbardziej . Cos się dzieje , szybka praca , podawanie kubeczków , nalewanie nowych .. emocje wzrastają wraz z ilością biegaczy . Często obrywamy tymi wyrzucanymi już kubkami ,oblewani czy to wodą czy izotonikiem …  często ktoś z Maratończyków zatrzyma się i powie dziękuje w wielu językach …bijemy im brawo i dopingujemy … kiedy jest ostatni biegacz to znak , że zakończyła się nasza praca w tym Maratonie, sprzątnięcie punktu to ostatni punkt naszej wyprawy .

Mokrzy, zmęczeni trochę zmarznięci ale szczęśliwi wracaliśmy do Piastowa … i pytanie , które często pada w drodze powrotnej… proszę Panią kiedy znowu jedziemy ??? Ja jadę ..  J

Tak to wspaniała ekipa Wolontariuszy z Sp 2 zakończyła swoja wyprawę z 40 Maratonu Warszawskiego.

 

Ewa Krzyżanowska

 

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa nr 2 w Piastowie  Rights Reserved.