^Powrót do góry

 • 1 PONAD 80 LAT TEMU...
  ........................................................................................ Szkoła Podstawowa Nr 2 w Piastowie powstała na miejscu uroczego parku. Wiekowe drzewa, nieco tajemniczych chaszczy oraz urocze alejki z ławkami otaczały staw i miejsce, w którym regularnie odbywały się potańcówki. Ten romantyczny zakątek, zmienił się w lecie 1934 roku w plac budowy. Po dwóch latach „Dwójka” miała swój pierwszy budynek z prawdziwego zdarzenia. Zakresem swojej działalności objęła teren miasta na północ od torów kolejowych.Do nowo powstałej szkoły przyjęto 580 uczniów. Funkcję kierownika pełniła p. Zofia Jellinek. Dopiero od pierwszego września 1932 r. SP Nr 2 została usamodzielniona...
 • 2 SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 NA MIARĘ XXI WIEKU
  .......................................................................................... CHCEMY, ABY NASI UCZNIOWIE DZISIAJ WIEDZIELI, CO TRZEBA POZNAWAĆ JUTRO, BY RADZIĆ SOBIE POJUTRZE. W listopadzie 2012 roku Szkoła Podstawowa Nr 2 w Piastowie obchodziła 80-lecie swego istnienia. Losy placówki oświatowej i jej wpływ na wszystko, co działo się w naszym mieście, to z pewnością powód do dumy czterech pokoleń mieszkańców Piastowa. Szkoła nasza posiada liczne certyfikaty, m.in. jest SZKOŁĄ Z KLASĄ i ma UCZNIÓW Z KLASĄ, jest SZKOŁĄ Z PRAWAMI DZIECKA, SZKOŁĄ MYŚLENIA i SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY. Jest szkołą na miarę XXI wieku.
 • 3 PLAC ZABAW
  ....................................................................................... W ramach programu „Radosna Szkoła” w naszej szkole powstał nowy plac zbaw. „Radosna Szkoła” to rządowy program, który ma umożliwić doposażenie szkół w odpowiednie środki dydaktyczne, dostosowane do potrzeb rozwojowych dzieci. W ramach tego programu uzyskaliśmy dofinansowanie na zakup pomocy dydaktycznych oraz budowę placów zabaw.
 • 4 Program „Mleko dla szkół”
  ....................................................................................... W ramach programu UE „Mleko dla szkół” zachęca się dzieci do spożywania produktów mlecznych i przestrzegania zbilansowanej diety. Odgrywa on również rolę edukacyjną, wspierając rozwijanie dobrych nawyków żywieniowych, które będą trwać przez całe życie. Poprzez unijny program „Mleko dla szkół” Unia Europejska przekazuje dotacje szkołom i innym placówkom szkolnym, aby mogły one zapewniać swoim uczniom mleko i inne produkty mleczne. Przy ścisłej współpracy z programem UE „Owoce dla szkół”, Unia Europejska dokłada wszelkich starań, aby przyszłe pokolenia rosły zdrowo.
 • 5 Zajęcia komputerowe
  .......................................................................................... Zajęcia w pracowni komputerowej pozwalają na zdobywanie umiejętności zastosowania komputera w nauce, zabawie, realizacji własnych pomysłów i rozwijaniu zainteresowań oraz wdrażają do wytrwałości i samodzielnego rozwiązywania problemów. W roku szkolnym 2012/2013 czterech uczniów z klas V-VI zakwalifikowało się do II etapu Konkursu miniLOGIA 11 organizowanego przez Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie. Do III etapu zakwalifikowała się uczennica klasy 5a Maria Śmigielska, a 15 maja 2013 w OEIIZK w Warszawie odebrała z rąk Mazowieckiego Kuratora Oświaty nagrodę i tytuł laureata Przedmiotowego Konkursu Informatycznego.

Szkoła Podstawowa Nr 2

im. Marii Skłodowskiej-Curie w Piastowie

  
  
  

Aktualności

PACZKA DLA ZWIERZAKA

PACZKA DLA ZWIERZAKA”

„I o to chodzi –być WIELKIM  i pomagać MAŁYM

W dniach 1-5 października wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu wspólnie z opiekunami zorganizowali  w naszej szkole zbiórkę karmy dla zwierząt ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt im. Psa Kazana we Żyrardowie.

Celem tego przedsięwzięcia była poprawa standardu pobytu zwierząt w schronisku oraz kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt.

Po raz kolejny udowodniliśmy, że nie jest nam obojętny los porzuconych i bezdomnych zwierząt. Przez tydzień  udało uzbierać 80 kg  karmy! Najwięcej karmy zebrała klasa IIB!!!

 19 października 2018 w naszej szkole wolontariusze oraz uczniowie klasy II B spotkali się pracownikiem Schroniska dla Bezdomnych zwierząt w Żyrardowie z Panią Izabelą Kowalską. W spotkaniu towarzyszyła nam Pani  Dyrektor Anna Depta. Celem spotkania było kształtowanie postaw humanitarnych w stosunku do zwierząt.

Najważniejszą lekcją dla uczniów było to, aby zrozumieli, że posiadanie zwierząt to nie tylko przyjemność, ale i obowiązek troski nad pupilem. Nie należy traktować zwierząt jak przedmiot np. podarunkowy.

Podczas prelekcji uczniowie wysłuchali wzruszającej historii o psie Kazanie. Wzbogacili swoją wiedzę na temat pracy wolontariuszy w  schronisku. Dzieci dowiedziały się jak prawidłowo opiekować się pupilami, w jaki  sposób zabezpieczyć psa  przed zagubieniem oraz jak udzielić pomocy znalezionym zwierzakom.

Warto od najmłodszych lat kształtować u  uczniów chęć niesienia pomocy nie tylko dla ludzi, ale i zwierząt. Uczyć przyjaznego stosunku do wszystkich zwierząt, tych co mieszkają w  naszych w domach, jak również do tych, których domem jest niestety schronisko.

Na pożegnanie otrzymaliśmy pamiątkowy dyplom z podziękowaniem oraz kalendarz      z podopiecznymi schroniska.

Dziękujemy wolontariuszom, uczniom, rodzicom i nauczycielom, którzy okazali duże serce dla bezdomnych zwierząt oraz włączyli się w akcję i że los zwierząt w schroniskach nie jest im obojętny.

Gorące podziękowania składamy na ręce Pani Izabeli Kowalskiej, która pokazała uczniom,  że warto BYĆ WIELKIM I POMAGAĆ MAŁYM! Dziękujemy!!!!.

 

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa nr 2 w Piastowie  Rights Reserved.