^Powrót do góry

 • 1 PONAD 80 LAT TEMU...
  ........................................................................................ Szkoła Podstawowa Nr 2 w Piastowie powstała na miejscu uroczego parku. Wiekowe drzewa, nieco tajemniczych chaszczy oraz urocze alejki z ławkami otaczały staw i miejsce, w którym regularnie odbywały się potańcówki. Ten romantyczny zakątek, zmienił się w lecie 1934 roku w plac budowy. Po dwóch latach „Dwójka” miała swój pierwszy budynek z prawdziwego zdarzenia. Zakresem swojej działalności objęła teren miasta na północ od torów kolejowych.Do nowo powstałej szkoły przyjęto 580 uczniów. Funkcję kierownika pełniła p. Zofia Jellinek. Dopiero od pierwszego września 1932 r. SP Nr 2 została usamodzielniona...
 • 2 SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 NA MIARĘ XXI WIEKU
  .......................................................................................... CHCEMY, ABY NASI UCZNIOWIE DZISIAJ WIEDZIELI, CO TRZEBA POZNAWAĆ JUTRO, BY RADZIĆ SOBIE POJUTRZE. W listopadzie 2012 roku Szkoła Podstawowa Nr 2 w Piastowie obchodziła 80-lecie swego istnienia. Losy placówki oświatowej i jej wpływ na wszystko, co działo się w naszym mieście, to z pewnością powód do dumy czterech pokoleń mieszkańców Piastowa. Szkoła nasza posiada liczne certyfikaty, m.in. jest SZKOŁĄ Z KLASĄ i ma UCZNIÓW Z KLASĄ, jest SZKOŁĄ Z PRAWAMI DZIECKA, SZKOŁĄ MYŚLENIA i SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY. Jest szkołą na miarę XXI wieku.
 • 3 PLAC ZABAW
  ....................................................................................... W ramach programu „Radosna Szkoła” w naszej szkole powstał nowy plac zbaw. „Radosna Szkoła” to rządowy program, który ma umożliwić doposażenie szkół w odpowiednie środki dydaktyczne, dostosowane do potrzeb rozwojowych dzieci. W ramach tego programu uzyskaliśmy dofinansowanie na zakup pomocy dydaktycznych oraz budowę placów zabaw.
 • 4 Program „Mleko dla szkół”
  ....................................................................................... W ramach programu UE „Mleko dla szkół” zachęca się dzieci do spożywania produktów mlecznych i przestrzegania zbilansowanej diety. Odgrywa on również rolę edukacyjną, wspierając rozwijanie dobrych nawyków żywieniowych, które będą trwać przez całe życie. Poprzez unijny program „Mleko dla szkół” Unia Europejska przekazuje dotacje szkołom i innym placówkom szkolnym, aby mogły one zapewniać swoim uczniom mleko i inne produkty mleczne. Przy ścisłej współpracy z programem UE „Owoce dla szkół”, Unia Europejska dokłada wszelkich starań, aby przyszłe pokolenia rosły zdrowo.
 • 5 Zajęcia komputerowe
  .......................................................................................... Zajęcia w pracowni komputerowej pozwalają na zdobywanie umiejętności zastosowania komputera w nauce, zabawie, realizacji własnych pomysłów i rozwijaniu zainteresowań oraz wdrażają do wytrwałości i samodzielnego rozwiązywania problemów. W roku szkolnym 2012/2013 czterech uczniów z klas V-VI zakwalifikowało się do II etapu Konkursu miniLOGIA 11 organizowanego przez Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie. Do III etapu zakwalifikowała się uczennica klasy 5a Maria Śmigielska, a 15 maja 2013 w OEIIZK w Warszawie odebrała z rąk Mazowieckiego Kuratora Oświaty nagrodę i tytuł laureata Przedmiotowego Konkursu Informatycznego.

Szkoła Podstawowa Nr 2

im. Marii Skłodowskiej-Curie w Piastowie

  
  
  

Aktualności

Wycieczka do Muzeum Etnograficznego w Warszawie

23 października klasy Ia i Ib wzięły udział w wycieczce do Muzeum Etnograficznego w  Warszawie. Muzeum to powstało w 1888 roku i jest najstarszym tego typu muzeum w Polsce. Znajduje się ono  w odbudowanym po II Wojnie Światowej zabytkowym gmachu byłego Towarzystwa Kredytowego Ziemskiego. Znajdują się w nim eksponaty z zakresu kultury ludowej nie tylko polskiej ale i światowej. W specjalnie zaprojektowanej dla dzieci przestrzeni uczniowie mięli możliwość odkrywania świata oraz zapoznania się niewielkim fragmentem kultury Wschodu.   Mimo niesprzyjającej, jesiennej aury humory wszystkim dopisywały i dzieci bawiły się i zdobywały nową wiedzę i umiejętności z uśmiechami na ustach. Uczniowie wzięli udział w warsztatach tematycznych pt. „Aromat, kolor, smak- na orientalnym bazarze”. Na samym początku spotkania uczniowie dowiedzieli  się czym jest muzeum,  czym zajmują się jego pracownicy, kto w nim pracuje i jak się po nim poruszać.  Następnie ogarnęły uczniów oszałamiające zapachy egzotycznych przypraw. Dzieci nie tylko oglądały plansze, na których narysowane były przyprawy, mogły także je poznawać zmysłami- zobaczyć jak wyglądają i powąchać. W między czasie pani edukatorka ciekawie opowiadała o nich. Następnie uczniowie dostali bardzo trudne zadanie. Musieli porozcierać przyprawy w moździerzach. Zadanie to okazało się niezwykle (wbrew pozorom i ogromnym dobrym chęciom) trudne. W drugiej Sali uczniowie wykonali prace plastyczne, oczywiście, przy użyciu różnych, mieniących się kolorami i wspaniale pachnących przypraw. Kolejna sala, do której przeszli  uczniowie, oszałamiająco pachniała kawą. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób powstają czarne ziarenka, które wiele z nich widzi na co dzień w swoich domach. Podzielone na grupy dzieci próbowały swoich sił mieląc ziarna kawy w młynkach. W tej konkurencji nie mieli sobie równych! W ostatniej już, oglądanej podczas warsztatów sali wystawowej, uczniowie dowiedzieli się, że istnieje aż siedem kolorów herbat- w tym np. w kolorze niebieskim. Na zakończenie tego arcyciekawego spotkania w muzeum, każdy uczestnik przyrządził własną mieszankę czarnej lub zielonej herbaty z różnymi dodatkami takimi jak chaber czy lipa.  Warsztaty nie były jednak ostatnim punktem wycieczki. Mimo chmur i deszczu uczniowie wraz z panią przewodnik przeszli pod Grób Nieznanego Żołnierza, przy którym obejrzeli zmianę warty.    Przy okazji dzieci zapoznały się z historią Grobu Nieznanego Żołnierza i dowiedziały się co oznaczają poszczególne jego elementy. Wszyscy wracali do Piastowa w wyśmienitych humorach i z piosenką na ustach. Sądząc po bardzo żywiołowych i pełnych pasji reakcjach dzieci wycieczkę można śmiało określić mianem niezwykle wręcz udanej. Przy okazji serdecznie dziękujemy Pani Renacie Czerczak za zorganizowanie klasom pierwszym tak wspaniałej wycieczki!

 

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa nr 2 w Piastowie  Rights Reserved.