^Powrót do góry

 • 1 PONAD 80 LAT TEMU...
  ........................................................................................ Szkoła Podstawowa Nr 2 w Piastowie powstała na miejscu uroczego parku. Wiekowe drzewa, nieco tajemniczych chaszczy oraz urocze alejki z ławkami otaczały staw i miejsce, w którym regularnie odbywały się potańcówki. Ten romantyczny zakątek, zmienił się w lecie 1934 roku w plac budowy. Po dwóch latach „Dwójka” miała swój pierwszy budynek z prawdziwego zdarzenia. Zakresem swojej działalności objęła teren miasta na północ od torów kolejowych.Do nowo powstałej szkoły przyjęto 580 uczniów. Funkcję kierownika pełniła p. Zofia Jellinek. Dopiero od pierwszego września 1932 r. SP Nr 2 została usamodzielniona...
 • 2 SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 NA MIARĘ XXI WIEKU
  .......................................................................................... CHCEMY, ABY NASI UCZNIOWIE DZISIAJ WIEDZIELI, CO TRZEBA POZNAWAĆ JUTRO, BY RADZIĆ SOBIE POJUTRZE. W listopadzie 2012 roku Szkoła Podstawowa Nr 2 w Piastowie obchodziła 80-lecie swego istnienia. Losy placówki oświatowej i jej wpływ na wszystko, co działo się w naszym mieście, to z pewnością powód do dumy czterech pokoleń mieszkańców Piastowa. Szkoła nasza posiada liczne certyfikaty, m.in. jest SZKOŁĄ Z KLASĄ i ma UCZNIÓW Z KLASĄ, jest SZKOŁĄ Z PRAWAMI DZIECKA, SZKOŁĄ MYŚLENIA i SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY. Jest szkołą na miarę XXI wieku.
 • 3 PLAC ZABAW
  ....................................................................................... W ramach programu „Radosna Szkoła” w naszej szkole powstał nowy plac zbaw. „Radosna Szkoła” to rządowy program, który ma umożliwić doposażenie szkół w odpowiednie środki dydaktyczne, dostosowane do potrzeb rozwojowych dzieci. W ramach tego programu uzyskaliśmy dofinansowanie na zakup pomocy dydaktycznych oraz budowę placów zabaw.
 • 4 Program „Mleko dla szkół”
  ....................................................................................... W ramach programu UE „Mleko dla szkół” zachęca się dzieci do spożywania produktów mlecznych i przestrzegania zbilansowanej diety. Odgrywa on również rolę edukacyjną, wspierając rozwijanie dobrych nawyków żywieniowych, które będą trwać przez całe życie. Poprzez unijny program „Mleko dla szkół” Unia Europejska przekazuje dotacje szkołom i innym placówkom szkolnym, aby mogły one zapewniać swoim uczniom mleko i inne produkty mleczne. Przy ścisłej współpracy z programem UE „Owoce dla szkół”, Unia Europejska dokłada wszelkich starań, aby przyszłe pokolenia rosły zdrowo.
 • 5 Zajęcia komputerowe
  .......................................................................................... Zajęcia w pracowni komputerowej pozwalają na zdobywanie umiejętności zastosowania komputera w nauce, zabawie, realizacji własnych pomysłów i rozwijaniu zainteresowań oraz wdrażają do wytrwałości i samodzielnego rozwiązywania problemów. W roku szkolnym 2012/2013 czterech uczniów z klas V-VI zakwalifikowało się do II etapu Konkursu miniLOGIA 11 organizowanego przez Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie. Do III etapu zakwalifikowała się uczennica klasy 5a Maria Śmigielska, a 15 maja 2013 w OEIIZK w Warszawie odebrała z rąk Mazowieckiego Kuratora Oświaty nagrodę i tytuł laureata Przedmiotowego Konkursu Informatycznego.

Szkoła Podstawowa Nr 2

im. Marii Skłodowskiej-Curie w Piastowie

  
  
  

Aktualności

Dzień pluszowego misia w SP 2

Wszyscy kochają misie! 25 listopada nasi pluszowi ulubieńcy obchodzili swoje święto i  dlatego nie mogło ich zabraknąć w dniu 27 listopada 2018 r. w naszej szkole. Wszystkie misie i inni pluszowi przyjaciele dzieci, opuścili zaciszne pokoiki i przybili wraz z uczniami do naszej placówki. Misiaki panoszyły się i na przerwach, i na lekcjach. Pełno ich było w bibliotece szkolnej, która na ten szczególny dzień zamieniła się Misiolandię. Były pluszaki oraz dekoracje związane z Dniem Misia. Szczególne podziękowania dla klas I-III, dzieci z oddziału przedszkolnego oraz rodzicom za przyprowadzenie misiów! Niektóre misie były ogromnych rozmiarów!

Wszystkim uczniom o tym dniu przypominała wystawa prac plastycznych uczniów z klas I-III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego w Szkolnym Konkursie „Mój miś, mój przyjaciel”. Ilustracje Pluszaka, można było wykonać przy wykorzystaniu różnych materiałów plastycznych. Wykonano mnóstwo pięknych prac. Komisja miała trudne zadanie, przy wyborze tych najciekawszych prac.

A oto wyniki konkursu.

Dyplomy Mistrza Konkursu Plastycznego otrzymali:

Mateusz Cieśliński

Magdalena Potyrało

Wojciech Czarnowski

Maja Pilarska

Oliwia Korbut

Jakub Kostrzewski

Anna Sakowska

 

Wyróżnienia:

Franciszek Bagłaj

Franciszek Pięta

Weronika Piekalska

Zuzanna Dąbrowa

 

Dyplomy uznania za udział w konkursie:

Anna Górska                                                                  Marek Mieszkowski

Emilia Malinowska                                                        Daniel Siatkowski

Sebastian Szramkowski                                                Jarosław Głaz

Maciej Sumiński                                                            Julia Bednarczyk

Karolina Kurkowska                                                      Borys Osman

Julia Puchalska                                                              Jakub Nowakowski

Szymon Kąpiński                                                           Lena  Kąpińska

Julia Kisiel                                                                       Amelia Gałkowska

Nikodem Harendarczyk                                               Jakub Pindor

Wiktoria Jóźwiak                                                           Mikołaj Osojca

Tymoteusz Madeja                                                       Daniel Strzeszewski

Alicja Gulska                                                                  Piotr Obłój

Alicja Rojek                                                                    Wiktoria Kowarzyk

Tomasz Kordaczuk                                                        Lena Kisiel

 

Wszyscy uczestniczy otrzymali dyplomy, nagrody oraz upominki ufundowane przez Radę Rodziców, której bardzo dziękujemy!

W tym dniu podczas spotkań bibliotecznych w towarzystwie pluszaków, dzieci miały okazję zapoznać się z historią narodzin pluszowego misia. Zobaczyły jakie bajki oglądali ich pradziadkowie, dziadkowie oraz rodzice. Bezbłędnie zgadywały tytuły dzisiejszych bajek.

"Nie obejdzie się bez misia" - tak pisała w swoim wierszu Maria Czerkawska. Dlatego trudno wyobrazić sobie, żeby pominięto misie w książkach oraz w czasopismach dziecięcych. Podczas spotkania w bibliotece panie bibliotekarki zaprezentowały uczniom ciekawe pozycje książkowe.

Dzieci wspólnie z paniami odbyły podróż po świecie. Przy pomocy map i zdjęć zapoznały się z miejscami, gdzie powstają materiały z których wykonany jest pluszowy miś.

A także wysłuchały wiersz Czesława Janczarskiego pt.: „Naprawimy misia” , po czym odbyła się pogadanka o potrzebie szanowania zabawek.

 Chyba najwięcej emocji dostarczyło dzieciom udział w konkurencji „Misiowe Łapki”, która polegała na zebraniu wykałaczek przy pomocy kuchennych rękawic, co okazało się nie lada wyzwaniem, a także wybory Mistrzów Misiów; Najmniejszych Największych, Najbardziej Kolorowych oraz Najbardziej Puchatych.

Cały dzień upłynął nam na ciepłej i przyjaznej atmosferze. Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy aktywny udział w imprezie.

                                                                                                          Monika Wiaderna

                                                                                                          Dorota Cegiełko

 

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa nr 2 w Piastowie  Rights Reserved.