^Powrót do góry

 • 1 PONAD 80 LAT TEMU...
  ........................................................................................ Szkoła Podstawowa Nr 2 w Piastowie powstała na miejscu uroczego parku. Wiekowe drzewa, nieco tajemniczych chaszczy oraz urocze alejki z ławkami otaczały staw i miejsce, w którym regularnie odbywały się potańcówki. Ten romantyczny zakątek, zmienił się w lecie 1934 roku w plac budowy. Po dwóch latach „Dwójka” miała swój pierwszy budynek z prawdziwego zdarzenia. Zakresem swojej działalności objęła teren miasta na północ od torów kolejowych.Do nowo powstałej szkoły przyjęto 580 uczniów. Funkcję kierownika pełniła p. Zofia Jellinek. Dopiero od pierwszego września 1932 r. SP Nr 2 została usamodzielniona...
 • 2 SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 NA MIARĘ XXI WIEKU
  .......................................................................................... CHCEMY, ABY NASI UCZNIOWIE DZISIAJ WIEDZIELI, CO TRZEBA POZNAWAĆ JUTRO, BY RADZIĆ SOBIE POJUTRZE. W listopadzie 2012 roku Szkoła Podstawowa Nr 2 w Piastowie obchodziła 80-lecie swego istnienia. Losy placówki oświatowej i jej wpływ na wszystko, co działo się w naszym mieście, to z pewnością powód do dumy czterech pokoleń mieszkańców Piastowa. Szkoła nasza posiada liczne certyfikaty, m.in. jest SZKOŁĄ Z KLASĄ i ma UCZNIÓW Z KLASĄ, jest SZKOŁĄ Z PRAWAMI DZIECKA, SZKOŁĄ MYŚLENIA i SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY. Jest szkołą na miarę XXI wieku.
 • 3 PLAC ZABAW
  ....................................................................................... W ramach programu „Radosna Szkoła” w naszej szkole powstał nowy plac zbaw. „Radosna Szkoła” to rządowy program, który ma umożliwić doposażenie szkół w odpowiednie środki dydaktyczne, dostosowane do potrzeb rozwojowych dzieci. W ramach tego programu uzyskaliśmy dofinansowanie na zakup pomocy dydaktycznych oraz budowę placów zabaw.
 • 4 Program „Mleko dla szkół”
  ....................................................................................... W ramach programu UE „Mleko dla szkół” zachęca się dzieci do spożywania produktów mlecznych i przestrzegania zbilansowanej diety. Odgrywa on również rolę edukacyjną, wspierając rozwijanie dobrych nawyków żywieniowych, które będą trwać przez całe życie. Poprzez unijny program „Mleko dla szkół” Unia Europejska przekazuje dotacje szkołom i innym placówkom szkolnym, aby mogły one zapewniać swoim uczniom mleko i inne produkty mleczne. Przy ścisłej współpracy z programem UE „Owoce dla szkół”, Unia Europejska dokłada wszelkich starań, aby przyszłe pokolenia rosły zdrowo.
 • 5 Zajęcia komputerowe
  .......................................................................................... Zajęcia w pracowni komputerowej pozwalają na zdobywanie umiejętności zastosowania komputera w nauce, zabawie, realizacji własnych pomysłów i rozwijaniu zainteresowań oraz wdrażają do wytrwałości i samodzielnego rozwiązywania problemów. W roku szkolnym 2012/2013 czterech uczniów z klas V-VI zakwalifikowało się do II etapu Konkursu miniLOGIA 11 organizowanego przez Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie. Do III etapu zakwalifikowała się uczennica klasy 5a Maria Śmigielska, a 15 maja 2013 w OEIIZK w Warszawie odebrała z rąk Mazowieckiego Kuratora Oświaty nagrodę i tytuł laureata Przedmiotowego Konkursu Informatycznego.

Szkoła Podstawowa Nr 2

im. Marii Skłodowskiej-Curie w Piastowie

  
  
  

Aktualności

Wieczór pieśni i poezji patriotycznej

„Póki Polska żyje w nas, póty nie zginie …”

 

W dniu 22 listopada 2018 roku odbył się w naszej Szkole wieczór pieśni i poezji patriotycznej. Uczniowie klasy IV b przygotowali widowisko pod tytułem „Co to jest niepodległość?”. Miejscem spotkania była szkolna biblioteka, która na czas uroczystości zyskała zupełnie nowy, kameralny i bardzo nastrojowy wymiar. Dla gości przygotowane zostały okrągłe stoliki nakryte zielonym suknem z koszami kwiatów w tonacji biało-czerwonej ułożonymi w bukiety przez młodych aktorów. Na każdym ze stołów paliły się świece,  parapety zdobiły lampiony, które przy zgaszonym oświetleniu nadawały uroczystości dodatkowy podniosły nastrój. Zaproszeni goście otrzymali lukrowane pierniki w barwach narodowych zdobione przez uczniów oraz specjalnie przygotowane na tę okazję śpiewniki, które pozwoliły każdemu uczestnikowi wieczoru włączyć się do wspólnego, wielopokoleniowego, patriotycznego śpiewania. Młodzi wykonawcy przy akompaniamencie muzyki oraz dźwiękach utworów audiowizualnych  prezentowali przygotowaną część artystyczną.

W nowoczesnych aranżacjach uczniowie śpiewali między innymi „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna”, „Szara piechota”, „Dziewczyna z granatem w ręce”, „Ojczyzno ma”, „Dziś idę walczyć Mamo”, „Warszawskie dzieci”. W oprawę artystyczną jak i techniczną uroczystości  zaangażowani byli wszyscy uczniowie klasy 4B. Dwójka z nich zajmowała się obsługą sprzętu audiowizualnego podczas prezentacji multimedialnej, jedna z uczennic wzbogaciła występ grając na gitarze.

Niezwykłość owego przedsięwzięcia polegała na tym, że odbiegało ono od przyjętego niemal powszechnie w Polsce modelu obchodzenia świąt narodowych w sposób patetyczny. Czwartoklasiści udowodnili, że o dziejach Polski i Polaków w drodze do niepodległości, o bolesnych i radosnych momentach naszej historii opowiedzieć można nie tylko we wzniosłych przemówieniach, lecz godnie, ale z radością przywołać je pieśnią i obrazem.

Uroczystość zgromadziła szeroką publiczność łączącą pokolenia rodziców, dziadków i wnuków, którzy wspólnie śpiewali patriotyczne pieśni.  Swoją obecnością uroczystość uświetniła Dyrekcja Szkoły  Pani Dyrektor Anna Depta oraz Pani Wicedyrektor Agnieszka Lipowska- Kuźba. Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych miało szczególną moc: było źródłem wielu pięknych wzruszeń i radosnych przeżyć, wywołując poczucie wspólnoty i jedności wśród śpiewających.

Wykonanie artystyczne przygotowane przez młodych aktorów spotkało się z gromkimi brawami oraz z szczególnym, kilkukrotnym bisem  pieśni „Dziś idę walczyć Mamo”.

Wieczór był jednym z przedsięwzięć w ramach realizowanej w szkole innowacji pedagogicznej „A to Polska właśnie…”, której koordynatorem jest Pani Monika Wiaderna.

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa nr 2 w Piastowie  Rights Reserved.