^Powrót do góry

 • 1 PONAD 80 LAT TEMU...
  ........................................................................................ Szkoła Podstawowa Nr 2 w Piastowie powstała na miejscu uroczego parku. Wiekowe drzewa, nieco tajemniczych chaszczy oraz urocze alejki z ławkami otaczały staw i miejsce, w którym regularnie odbywały się potańcówki. Ten romantyczny zakątek, zmienił się w lecie 1934 roku w plac budowy. Po dwóch latach „Dwójka” miała swój pierwszy budynek z prawdziwego zdarzenia. Zakresem swojej działalności objęła teren miasta na północ od torów kolejowych.Do nowo powstałej szkoły przyjęto 580 uczniów. Funkcję kierownika pełniła p. Zofia Jellinek. Dopiero od pierwszego września 1932 r. SP Nr 2 została usamodzielniona...
 • 2 SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 NA MIARĘ XXI WIEKU
  .......................................................................................... CHCEMY, ABY NASI UCZNIOWIE DZISIAJ WIEDZIELI, CO TRZEBA POZNAWAĆ JUTRO, BY RADZIĆ SOBIE POJUTRZE. W listopadzie 2012 roku Szkoła Podstawowa Nr 2 w Piastowie obchodziła 80-lecie swego istnienia. Losy placówki oświatowej i jej wpływ na wszystko, co działo się w naszym mieście, to z pewnością powód do dumy czterech pokoleń mieszkańców Piastowa. Szkoła nasza posiada liczne certyfikaty, m.in. jest SZKOŁĄ Z KLASĄ i ma UCZNIÓW Z KLASĄ, jest SZKOŁĄ Z PRAWAMI DZIECKA, SZKOŁĄ MYŚLENIA i SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY. Jest szkołą na miarę XXI wieku.
 • 3 PLAC ZABAW
  ....................................................................................... W ramach programu „Radosna Szkoła” w naszej szkole powstał nowy plac zbaw. „Radosna Szkoła” to rządowy program, który ma umożliwić doposażenie szkół w odpowiednie środki dydaktyczne, dostosowane do potrzeb rozwojowych dzieci. W ramach tego programu uzyskaliśmy dofinansowanie na zakup pomocy dydaktycznych oraz budowę placów zabaw.
 • 4 Program „Mleko dla szkół”
  ....................................................................................... W ramach programu UE „Mleko dla szkół” zachęca się dzieci do spożywania produktów mlecznych i przestrzegania zbilansowanej diety. Odgrywa on również rolę edukacyjną, wspierając rozwijanie dobrych nawyków żywieniowych, które będą trwać przez całe życie. Poprzez unijny program „Mleko dla szkół” Unia Europejska przekazuje dotacje szkołom i innym placówkom szkolnym, aby mogły one zapewniać swoim uczniom mleko i inne produkty mleczne. Przy ścisłej współpracy z programem UE „Owoce dla szkół”, Unia Europejska dokłada wszelkich starań, aby przyszłe pokolenia rosły zdrowo.
 • 5 Zajęcia komputerowe
  .......................................................................................... Zajęcia w pracowni komputerowej pozwalają na zdobywanie umiejętności zastosowania komputera w nauce, zabawie, realizacji własnych pomysłów i rozwijaniu zainteresowań oraz wdrażają do wytrwałości i samodzielnego rozwiązywania problemów. W roku szkolnym 2012/2013 czterech uczniów z klas V-VI zakwalifikowało się do II etapu Konkursu miniLOGIA 11 organizowanego przez Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie. Do III etapu zakwalifikowała się uczennica klasy 5a Maria Śmigielska, a 15 maja 2013 w OEIIZK w Warszawie odebrała z rąk Mazowieckiego Kuratora Oświaty nagrodę i tytuł laureata Przedmiotowego Konkursu Informatycznego.

Szkoła Podstawowa Nr 2

im. Marii Skłodowskiej-Curie w Piastowie

  
  
  

Aktualności

„Czytam, wiem, rozumiem”

NIE (NUDNA) LEKCJA BIBLIOTECZNA…

Uczniowie klas I-III oraz dzieci z grup 0A i 0B oddziałów przedszkolnych, uczestniczyli w spotkaniach bibliotecznych w ramach Programu Edukacyjnego: „Czytam, wiem, rozumiem” mający między innymi na celu promocję czytelnictwa i biblioteki w środowisku szkolnym, propagowanie literatury dziecięcej, a także poszerzenia  wiedzy poprzez doświadczenia oraz popularyzacja polskich naukowców i wynalazców.

Grupy 0A i OB  oddziału przedszkolnego odwiedziły naszą bibliotekę. Porozmawialiśmy o tym, co można robić w bibliotece, jakie mogą być książki, co trzeba zrobić, żeby zapisać się do biblioteki. Zwiedzały bibliotekę, świetnie poradziły  z zagadkami przygotowanymi  przez nauczyciela- bibliotekarza. Narysowały piękne prace plastyczne pt. „Mój ulubionych bohater książki”.

W  ramach projektu edukacyjnego „Idź Ty lepiej koziołeczku szukać swego Pacanowa”  dzieci  z oddziału przedszkolnego 0A wzięły udział w zajęciach bibliotecznych podczas których wysłuchały   legendy o Krakowie, Zwiedziły  wirtualnie miasto Kraków. Poznały zabytki oraz ciekawostki o Krakowie. Następnie obejrzały   teatr cieni pt. Legenda o smoku wawelskim. Największą atrakcją dla uczniów był udział w szkolnym  teatrze cieni w roli animatorów, aktorów, narratorów oraz widowni. Dzieci pięknie zaprezentowały i opowiadały legendę o smoku Wawelskim. Na zakończenie zajęć uczniowie przygotowali własne pacynki, aby zaprezentować   teatr cieni rodzicom  w domu.

Uczniowie klasy II a w ramach zajęć Poznajemy czasopisma. Budowa czasopisma” zredagowali  własne, fantastyczne czasopisma o różnej tematyce. (Zapraszam do obejrzenia zdjęć!!!)

Lekcje biblioteczne nie muszą być… nudne. Wręcz przeciwnie... Kreatywność i pokazanie się przed klasą to już coś. Uczniowie klasy II a podczas zajęć bibliotecznych: „Jesteśmy wynalazcami” oraz „W laboratorium” w ramach projektu edukacyjnego: „Być jak Maria Skłodowska – Curie” poznali nowe pojęcia, obejrzeli filmy o sławnych  wynalazcach, dowiedzieli się jak wygląda: laboratorium, ubiór chemika, Sprzęty laboratoryjne, oznaczenia niebezpiecznych substancji, poznali zasady bezpiecznego przeprowadzania doświadczeń. Uczniowie wykonali pierwsze wynalazki oraz demonstrowali swoje doświadczenia chemiczne. Wyszło im naprawdę SUPER. I kto powiedział, że nauka jest nudna. Poniżej zobaczcie efekty doświadczeń i prac plastycznych.

 Uczniowie klasy I oraz dzieci oddziału przedszkolnego przystąpiły do projektów czytelniczych:

 „Lubię czytać- pożeracze liter-klasa I

„Lubię czytać – pożeracze książek- czytam z mamą, czytam z tatą!!!- grupy: 0a i 0b oddziału przedszkolnego.

 Zapraszam do obejrzenia zdjęć.

 

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa nr 2 w Piastowie  Rights Reserved.