^Powrót do góry

 • 1 PONAD 80 LAT TEMU...
  ........................................................................................ Szkoła Podstawowa Nr 2 w Piastowie powstała na miejscu uroczego parku. Wiekowe drzewa, nieco tajemniczych chaszczy oraz urocze alejki z ławkami otaczały staw i miejsce, w którym regularnie odbywały się potańcówki. Ten romantyczny zakątek, zmienił się w lecie 1934 roku w plac budowy. Po dwóch latach „Dwójka” miała swój pierwszy budynek z prawdziwego zdarzenia. Zakresem swojej działalności objęła teren miasta na północ od torów kolejowych.Do nowo powstałej szkoły przyjęto 580 uczniów. Funkcję kierownika pełniła p. Zofia Jellinek. Dopiero od pierwszego września 1932 r. SP Nr 2 została usamodzielniona...
 • 2 SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 NA MIARĘ XXI WIEKU
  .......................................................................................... CHCEMY, ABY NASI UCZNIOWIE DZISIAJ WIEDZIELI, CO TRZEBA POZNAWAĆ JUTRO, BY RADZIĆ SOBIE POJUTRZE. W listopadzie 2012 roku Szkoła Podstawowa Nr 2 w Piastowie obchodziła 80-lecie swego istnienia. Losy placówki oświatowej i jej wpływ na wszystko, co działo się w naszym mieście, to z pewnością powód do dumy czterech pokoleń mieszkańców Piastowa. Szkoła nasza posiada liczne certyfikaty, m.in. jest SZKOŁĄ Z KLASĄ i ma UCZNIÓW Z KLASĄ, jest SZKOŁĄ Z PRAWAMI DZIECKA, SZKOŁĄ MYŚLENIA i SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY. Jest szkołą na miarę XXI wieku.
 • 3 PLAC ZABAW
  ....................................................................................... W ramach programu „Radosna Szkoła” w naszej szkole powstał nowy plac zbaw. „Radosna Szkoła” to rządowy program, który ma umożliwić doposażenie szkół w odpowiednie środki dydaktyczne, dostosowane do potrzeb rozwojowych dzieci. W ramach tego programu uzyskaliśmy dofinansowanie na zakup pomocy dydaktycznych oraz budowę placów zabaw.
 • 4 Program „Mleko dla szkół”
  ....................................................................................... W ramach programu UE „Mleko dla szkół” zachęca się dzieci do spożywania produktów mlecznych i przestrzegania zbilansowanej diety. Odgrywa on również rolę edukacyjną, wspierając rozwijanie dobrych nawyków żywieniowych, które będą trwać przez całe życie. Poprzez unijny program „Mleko dla szkół” Unia Europejska przekazuje dotacje szkołom i innym placówkom szkolnym, aby mogły one zapewniać swoim uczniom mleko i inne produkty mleczne. Przy ścisłej współpracy z programem UE „Owoce dla szkół”, Unia Europejska dokłada wszelkich starań, aby przyszłe pokolenia rosły zdrowo.
 • 5 Zajęcia komputerowe
  .......................................................................................... Zajęcia w pracowni komputerowej pozwalają na zdobywanie umiejętności zastosowania komputera w nauce, zabawie, realizacji własnych pomysłów i rozwijaniu zainteresowań oraz wdrażają do wytrwałości i samodzielnego rozwiązywania problemów. W roku szkolnym 2012/2013 czterech uczniów z klas V-VI zakwalifikowało się do II etapu Konkursu miniLOGIA 11 organizowanego przez Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie. Do III etapu zakwalifikowała się uczennica klasy 5a Maria Śmigielska, a 15 maja 2013 w OEIIZK w Warszawie odebrała z rąk Mazowieckiego Kuratora Oświaty nagrodę i tytuł laureata Przedmiotowego Konkursu Informatycznego.

Szkoła Podstawowa Nr 2

im. Marii Skłodowskiej-Curie w Piastowie

  
  
  

Aktualności

Dzień Nowych Technologii w Edukacji

 

DZIEŃ  NOWYCH TECHNOLOGII W EDUKACJI

W tym roku nasza szkoła po raz pierwszy aktywnie włączyła się w obchody Dnia  Nowych Technologii w Edukacji. To inicjatywa Ministerstwa Edukacji i Nauki, której celem jest popularyzowanie technologii informacyjno-komunikacyjnych wykorzystywanych w pracy z uczniami w szkole.

NASZYM TEMATEM PRZEWODNIM W TYM DNIU BYŁO:

WSPÓŁCZESNA WERSJA RETRO – CZYLI KINO NIEME Z MARIĄ SKŁODOWSKĄ-CURIE

W PROJEKCIE WZIĘLI UDZIAŁ:

Uczniowie klasy II a z Szkoły Podstawowej Nr2 w Piastowie.

NASZYM CELEM BYŁO:

Wykorzystanie Nowoczesnych Technologii w realizacji założonych działań.

ZREALIZOWALIŚMY:

 

 • Zajęcia polonistyczne -Poznajemy historię kina- zajęcia edukacyjne z wykorzystaniem Genially oraz Encyklopedii multimedialnej.

 

 • Film niemy o życiu i osiągnięciach naszego patrona szkoły –Marii Skłodowskiej-Curie.

 

 • Spotkanie biblioteczne- Kino Nieme z Marią Skłodowską –Curie- prezentacja genially, escape room.

 

 • Narysuj to sam!- Najciekawsza scenka z realizacji w/w filmu wykorzystaniem programu graficznego – Paint oraz cyfrowej tablicy Jamboard.

 

 • Picture dictionary with Maria Skłodowska –Curie- Tworzymy słownik języka angielskiego – Kolorowanki, Jamboard

 

 • Co Ty wiesz o kinie Niemym …? –gry i zabawy edukacyjne z wykorzystaniem aplikacji learnningApps, puzzlefaktory.pl, www.supercoloring.com., specjalni.pl –generator kodowania

KROK PO KROKU … czyli relacja naszych działań.

Z okazji Dnia Nowych Technologii w Edukacji przeprowadzone zostały zajęcia w ramach edukacji polonistycznej. Zajęcia wzbogacone były projekcją filmów. Podczas zajęć uczniowie poznali najważniejsze zagadnienia:” Historia kina”, „Gatunki filmowe”. Wspólnie z wychowawcą wykorzystali zasoby multimedialne do wyszukiwania informacji.

Podczas zajęć bibliotecznych, odbyła się prelekcja nt. kina niemego, pokaz pierwszych filmów niemych. Uczniowie przy wykorzystaniu zasobów internetowych poznali tajniki tworzenia filmu. Na czym polega gra aktorska w kinie niemym.

Efektem tych działań był udział uczniów w nakręceniu niemego filmu: „Maria Skłodowska –Curie”. Realizacja wyżej wymienionego  projektu dostarczyła dzieciom dużo emocji i radości szczególnie w tak trudnych czasach pandemii. Nagranie scenek było także okazją do poznania zwyczajów, jakie panowały za czasów Marii Skłodowskiej- Curie oraz czym różni się praca aktora na planie filmu niemego od filmu dźwiękowego. Film został zaprezentowany społeczności szkolnej przy pomocy mediów. Nasi wspaniali aktorzy otrzymali mnóstwo pochwał i ciepłych słów. Uwieńczeniem sukcesu było, otrzymanie nagrody filmowej z rąk Pani Dyrektor-symboliczna statuetka Oskara.

Podczas zajęć informatycznych uczniowie klasy drugiej przy wykorzystaniu programu graficznego Paint wykonali samodzielnie grafikę do najciekawszej według nich, scenki z filmu. Następnie wszystkie prace zostały zaprezentowane na tablicach graficznych Jamboard.

W realizacji projektu nie mogło zabraknąć języka angielskiego. Uczniowie wspólnie z nauczycielem języka angielskiego stworzyli „Słownik języka anielskiego o Marii Skłodowskiej- Curie: „Picture dictionary with Maria Skłodowska- Curie”. Były gry i zabawy online, tablica graficzna  Jamboard.  Dzięki tym działaniom dzieci miały okazję stosować język obcy w swobodnej i niestresującej sytuacji.

W dniu 22 marca nie mogło zabraknąć gier i zabaw z wykorzystaniem dostępnych programów i aplikacji edukacyjnych takich jak Learning Apps: Milionerzy, puzzlefaktory. pl, supercoloring.com, specjalni.pl- generator kodowania. Uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę po świecie kina niemego w atrakcyjnej dla  nich formie.

Nasze pierwsze spotkanie z Dniem Nowych Technologii w Edukacji uważamy za udany. Dzięki temu projektowi drugoklasiści poszerzyli i utrwalili wiedzę  na temat nowoczesnych technologii, a ich film został wykorzystany na zajęciach języka polskiego w starszych klasach w ramach omówienia lektury „Nazywam się Maria Skłodowska –Curie”.. W przyszłym roku planujemy zaprosić naszą całą społeczność szkolną do udziału w tej wspaniałej akcji.

 

 

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa nr 2 w Piastowie  Rights Reserved.