^Powrót do góry

 • 1 PONAD 80 LAT TEMU...
  ........................................................................................ Szkoła Podstawowa Nr 2 w Piastowie powstała na miejscu uroczego parku. Wiekowe drzewa, nieco tajemniczych chaszczy oraz urocze alejki z ławkami otaczały staw i miejsce, w którym regularnie odbywały się potańcówki. Ten romantyczny zakątek, zmienił się w lecie 1934 roku w plac budowy. Po dwóch latach „Dwójka” miała swój pierwszy budynek z prawdziwego zdarzenia. Zakresem swojej działalności objęła teren miasta na północ od torów kolejowych.Do nowo powstałej szkoły przyjęto 580 uczniów. Funkcję kierownika pełniła p. Zofia Jellinek. Dopiero od pierwszego września 1932 r. SP Nr 2 została usamodzielniona...
 • 2 SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 NA MIARĘ XXI WIEKU
  .......................................................................................... CHCEMY, ABY NASI UCZNIOWIE DZISIAJ WIEDZIELI, CO TRZEBA POZNAWAĆ JUTRO, BY RADZIĆ SOBIE POJUTRZE. W listopadzie 2012 roku Szkoła Podstawowa Nr 2 w Piastowie obchodziła 80-lecie swego istnienia. Losy placówki oświatowej i jej wpływ na wszystko, co działo się w naszym mieście, to z pewnością powód do dumy czterech pokoleń mieszkańców Piastowa. Szkoła nasza posiada liczne certyfikaty, m.in. jest SZKOŁĄ Z KLASĄ i ma UCZNIÓW Z KLASĄ, jest SZKOŁĄ Z PRAWAMI DZIECKA, SZKOŁĄ MYŚLENIA i SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY. Jest szkołą na miarę XXI wieku.
 • 3 PLAC ZABAW
  ....................................................................................... W ramach programu „Radosna Szkoła” w naszej szkole powstał nowy plac zbaw. „Radosna Szkoła” to rządowy program, który ma umożliwić doposażenie szkół w odpowiednie środki dydaktyczne, dostosowane do potrzeb rozwojowych dzieci. W ramach tego programu uzyskaliśmy dofinansowanie na zakup pomocy dydaktycznych oraz budowę placów zabaw.
 • 4 Program „Mleko dla szkół”
  ....................................................................................... W ramach programu UE „Mleko dla szkół” zachęca się dzieci do spożywania produktów mlecznych i przestrzegania zbilansowanej diety. Odgrywa on również rolę edukacyjną, wspierając rozwijanie dobrych nawyków żywieniowych, które będą trwać przez całe życie. Poprzez unijny program „Mleko dla szkół” Unia Europejska przekazuje dotacje szkołom i innym placówkom szkolnym, aby mogły one zapewniać swoim uczniom mleko i inne produkty mleczne. Przy ścisłej współpracy z programem UE „Owoce dla szkół”, Unia Europejska dokłada wszelkich starań, aby przyszłe pokolenia rosły zdrowo.
 • 5 Zajęcia komputerowe
  .......................................................................................... Zajęcia w pracowni komputerowej pozwalają na zdobywanie umiejętności zastosowania komputera w nauce, zabawie, realizacji własnych pomysłów i rozwijaniu zainteresowań oraz wdrażają do wytrwałości i samodzielnego rozwiązywania problemów. W roku szkolnym 2012/2013 czterech uczniów z klas V-VI zakwalifikowało się do II etapu Konkursu miniLOGIA 11 organizowanego przez Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie. Do III etapu zakwalifikowała się uczennica klasy 5a Maria Śmigielska, a 15 maja 2013 w OEIIZK w Warszawie odebrała z rąk Mazowieckiego Kuratora Oświaty nagrodę i tytuł laureata Przedmiotowego Konkursu Informatycznego.

Szkoła Podstawowa Nr 2

im. Marii Skłodowskiej-Curie w Piastowie

  
  
  

Aktualności

Podziękowanie.

30 sierpnia 2021r.

W tym dniu dobiegł końca okres mojej pracy na stanowisku dyrektora w „Dwójce”. W zawodzie przepracowałam ponad 40 lat, w tym 31 lat w naszej Szkole przy Al. Krakowskiej 20.

Mam świadomość, że odchodząc pozostawiam Szkołę w bardzo dobrej kondycji, w dobrych rękach nauczycieli i pracowników niepedagogicznych, na wysokim poziomie edukacji, z licznymi sukcesami i doskonałą bazą szkolną. Ta Szkoła to ”perełka” w środowisku, gdzie każde dziecko i nauczyciel mają możliwość własnego rozwoju. Tu jest wspaniałe grono nauczycieli i pracowników niepedagogicznych – zawsze oddanych, odpowiedzialnych, zaangażowanych, którzy pracowali i pracują z wielką pasją. Dziękuję Wam bardzo, za wszystko to, co wspólnie pozwoliło nam kształtować pozytywny wizerunek naszej Szkoły.

Uczniom dziękuję, że mogliśmy być razem. Od Was uczyłam się wiele. Przez 20 lat pasowałam Was na Uczniów tej Szkoły, podziwiałam Wasze talenty, piękne prace i występy, cudownie wytańczone polonezy. Przeżywałam z Wami egzaminy. Podpisałam tysiące świadectw szkolnych. Życzę Wam cudownych przyjaciół, wspaniałych nauczycieli, najwyższych ocen i wspaniałej żeglugi w zdobywaniu wiedzy i nowych umiejętności.

Szanowni Rodzice, przyjmijcie moją wdzięczność i szacunek za wszelką i jakże wielką współpracę na rzecz naszych dzieci, naszej Szkoły. Dziękuję za zrozumienie, że dobro dziecka i jego pomyślny rozwój zależy od współpracy rodziców ze szkołą. Dziękuję.

Kochani, przez te wszystkie lata czułam się dobrze wśród szkolnej społeczności. Praca z ludźmi to dobra szkoła życia. Dzisiaj, w ostatnim dniu mojej pracy, ogarniam myślami i sercem Wszystkich, z którymi zetknęło mnie życie w czasie pracy w Szkole. Dziękuję Wszystkim za wszystko i Każdemu za to, co stało się naszym wspólnym udziałem, a w szczególnie za to co było dobrem i na zawsze zapisze się w naszej pamięci oraz historii tej Szkoły i naszego miasta.

Swemu następcy – pani Agnieszce Krawczyk życzę, by spełniła się pełniąc obowiązki Dyrektora Szkoły, by dbała o społeczność szkolną i prowadziła ją dobrą drogą.

Drodzy Uczniowie, Szanowni Pracownicy, Rodzice i Przyjaciele naszej „Dwójki” pozostaniecie w moim sercu, a w pamięci zachowam zdarzenia i ludzi, z którymi dane mi było się spotkać i współpracować. Jestem dumna, że mogłam być z Wami przez te lata. Dziękuję za wszystko i życzę wiele radości, spokoju i zdrowia, sukcesów w nauce i pracy, a najlepszym słowem podziękowania niech będzie ludzka wdzięczność.

Z podziękowaniem 

Anna Depta 

Dyrektor Szkoły

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa nr 2 w Piastowie  Rights Reserved.