^Powrót do góry

 • 1 PONAD 80 LAT TEMU...
  ........................................................................................ Szkoła Podstawowa Nr 2 w Piastowie powstała na miejscu uroczego parku. Wiekowe drzewa, nieco tajemniczych chaszczy oraz urocze alejki z ławkami otaczały staw i miejsce, w którym regularnie odbywały się potańcówki. Ten romantyczny zakątek, zmienił się w lecie 1934 roku w plac budowy. Po dwóch latach „Dwójka” miała swój pierwszy budynek z prawdziwego zdarzenia. Zakresem swojej działalności objęła teren miasta na północ od torów kolejowych.Do nowo powstałej szkoły przyjęto 580 uczniów. Funkcję kierownika pełniła p. Zofia Jellinek. Dopiero od pierwszego września 1932 r. SP Nr 2 została usamodzielniona...
 • 2 SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 NA MIARĘ XXI WIEKU
  .......................................................................................... CHCEMY, ABY NASI UCZNIOWIE DZISIAJ WIEDZIELI, CO TRZEBA POZNAWAĆ JUTRO, BY RADZIĆ SOBIE POJUTRZE. W listopadzie 2012 roku Szkoła Podstawowa Nr 2 w Piastowie obchodziła 80-lecie swego istnienia. Losy placówki oświatowej i jej wpływ na wszystko, co działo się w naszym mieście, to z pewnością powód do dumy czterech pokoleń mieszkańców Piastowa. Szkoła nasza posiada liczne certyfikaty, m.in. jest SZKOŁĄ Z KLASĄ i ma UCZNIÓW Z KLASĄ, jest SZKOŁĄ Z PRAWAMI DZIECKA, SZKOŁĄ MYŚLENIA i SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY. Jest szkołą na miarę XXI wieku.
 • 3 PLAC ZABAW
  ....................................................................................... W ramach programu „Radosna Szkoła” w naszej szkole powstał nowy plac zbaw. „Radosna Szkoła” to rządowy program, który ma umożliwić doposażenie szkół w odpowiednie środki dydaktyczne, dostosowane do potrzeb rozwojowych dzieci. W ramach tego programu uzyskaliśmy dofinansowanie na zakup pomocy dydaktycznych oraz budowę placów zabaw.
 • 4 Program „Mleko dla szkół”
  ....................................................................................... W ramach programu UE „Mleko dla szkół” zachęca się dzieci do spożywania produktów mlecznych i przestrzegania zbilansowanej diety. Odgrywa on również rolę edukacyjną, wspierając rozwijanie dobrych nawyków żywieniowych, które będą trwać przez całe życie. Poprzez unijny program „Mleko dla szkół” Unia Europejska przekazuje dotacje szkołom i innym placówkom szkolnym, aby mogły one zapewniać swoim uczniom mleko i inne produkty mleczne. Przy ścisłej współpracy z programem UE „Owoce dla szkół”, Unia Europejska dokłada wszelkich starań, aby przyszłe pokolenia rosły zdrowo.
 • 5 Zajęcia komputerowe
  .......................................................................................... Zajęcia w pracowni komputerowej pozwalają na zdobywanie umiejętności zastosowania komputera w nauce, zabawie, realizacji własnych pomysłów i rozwijaniu zainteresowań oraz wdrażają do wytrwałości i samodzielnego rozwiązywania problemów. W roku szkolnym 2012/2013 czterech uczniów z klas V-VI zakwalifikowało się do II etapu Konkursu miniLOGIA 11 organizowanego przez Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie. Do III etapu zakwalifikowała się uczennica klasy 5a Maria Śmigielska, a 15 maja 2013 w OEIIZK w Warszawie odebrała z rąk Mazowieckiego Kuratora Oświaty nagrodę i tytuł laureata Przedmiotowego Konkursu Informatycznego.

Szkoła Podstawowa Nr 2

im. Marii Skłodowskiej-Curie w Piastowie

  
  
  

Aktualności

Wolontariusze 43. Maratonu Warszawskiego

W niedzielę w dniu 26.09.2021r. wczesnym rankiem klasa 8a oraz chętni rodzice zebrali się, by wyjechać do Warszawy  wspomagać uczestników fantastycznej dużej imprezy sportowej - 43 Maratonu Warszawskiego. Nasza szkoła od kilkunastu lat systematycznie bierze udział  w tym wielkim wydarzeniu. Jest to fantastyczna forma wsparcia biegaczy, ale również  zintegrowanie się podczas wspólnej pracy na rzecz innych osób.

Obstawialiśmy Punkt odżywiania nr 6  na 17,5 km trasy biegu maratonu.

Do naszych obowiązków należało przygotowanie punktu: rozstawienie stołów, nalanie do kubeczków wody lub izotonika na każdym stole w odpowiednim ustawieniu.

Z niecierpliwością czekaliśmy na pierwszych biegaczy. Z upływem czasu biegaczy było coraz więcej, a naszym zadaniem było podawać im kubeczki z odpowiednim napojem. Głośno mówiliśmy gdzie stoi woda, a gdzie izotonik. Pogoda w tym dniu była fantastyczna,  więc oblanie wodą , które zawsze przy tego typu imprezach to norma nie było nam straszne. J

Na koniec posprzątaliśmy swój punkt, zdaliśmy odpowiednim służbom i mogliśmy wrócić do domów.

W nagrodę nasi wolontariusze dostali drobne upominki od Fundacji Maraton Warszawski.

Dziękuję wszystkim za fantastyczną pracę oraz wspaniałym rodzicom, którzy poświęcili swój wolny czas i chętnie włączyli się w pomoc i zaangażowali  we wspólna pracę.

 FILM

Ewa Krzyżanowska

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa nr 2 w Piastowie  Rights Reserved.