^Powrót do góry

 • 1 PONAD 80 LAT TEMU...
  ........................................................................................ Szkoła Podstawowa Nr 2 w Piastowie powstała na miejscu uroczego parku. Wiekowe drzewa, nieco tajemniczych chaszczy oraz urocze alejki z ławkami otaczały staw i miejsce, w którym regularnie odbywały się potańcówki. Ten romantyczny zakątek, zmienił się w lecie 1934 roku w plac budowy. Po dwóch latach „Dwójka” miała swój pierwszy budynek z prawdziwego zdarzenia. Zakresem swojej działalności objęła teren miasta na północ od torów kolejowych.Do nowo powstałej szkoły przyjęto 580 uczniów. Funkcję kierownika pełniła p. Zofia Jellinek. Dopiero od pierwszego września 1932 r. SP Nr 2 została usamodzielniona...
 • 2 SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 NA MIARĘ XXI WIEKU
  .......................................................................................... CHCEMY, ABY NASI UCZNIOWIE DZISIAJ WIEDZIELI, CO TRZEBA POZNAWAĆ JUTRO, BY RADZIĆ SOBIE POJUTRZE. W listopadzie 2012 roku Szkoła Podstawowa Nr 2 w Piastowie obchodziła 80-lecie swego istnienia. Losy placówki oświatowej i jej wpływ na wszystko, co działo się w naszym mieście, to z pewnością powód do dumy czterech pokoleń mieszkańców Piastowa. Szkoła nasza posiada liczne certyfikaty, m.in. jest SZKOŁĄ Z KLASĄ i ma UCZNIÓW Z KLASĄ, jest SZKOŁĄ Z PRAWAMI DZIECKA, SZKOŁĄ MYŚLENIA i SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY. Jest szkołą na miarę XXI wieku.
 • 3 PLAC ZABAW
  ....................................................................................... W ramach programu „Radosna Szkoła” w naszej szkole powstał nowy plac zbaw. „Radosna Szkoła” to rządowy program, który ma umożliwić doposażenie szkół w odpowiednie środki dydaktyczne, dostosowane do potrzeb rozwojowych dzieci. W ramach tego programu uzyskaliśmy dofinansowanie na zakup pomocy dydaktycznych oraz budowę placów zabaw.
 • 4 Program „Mleko dla szkół”
  ....................................................................................... W ramach programu UE „Mleko dla szkół” zachęca się dzieci do spożywania produktów mlecznych i przestrzegania zbilansowanej diety. Odgrywa on również rolę edukacyjną, wspierając rozwijanie dobrych nawyków żywieniowych, które będą trwać przez całe życie. Poprzez unijny program „Mleko dla szkół” Unia Europejska przekazuje dotacje szkołom i innym placówkom szkolnym, aby mogły one zapewniać swoim uczniom mleko i inne produkty mleczne. Przy ścisłej współpracy z programem UE „Owoce dla szkół”, Unia Europejska dokłada wszelkich starań, aby przyszłe pokolenia rosły zdrowo.
 • 5 Zajęcia komputerowe
  .......................................................................................... Zajęcia w pracowni komputerowej pozwalają na zdobywanie umiejętności zastosowania komputera w nauce, zabawie, realizacji własnych pomysłów i rozwijaniu zainteresowań oraz wdrażają do wytrwałości i samodzielnego rozwiązywania problemów. W roku szkolnym 2012/2013 czterech uczniów z klas V-VI zakwalifikowało się do II etapu Konkursu miniLOGIA 11 organizowanego przez Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie. Do III etapu zakwalifikowała się uczennica klasy 5a Maria Śmigielska, a 15 maja 2013 w OEIIZK w Warszawie odebrała z rąk Mazowieckiego Kuratora Oświaty nagrodę i tytuł laureata Przedmiotowego Konkursu Informatycznego.

Szkoła Podstawowa Nr 2

im. Marii Skłodowskiej-Curie w Piastowie

  
  
  

Aktualności

Światowe Dni Tabliczki Mnożenia

Oto uczniowie naszej szkoły, dla których tabliczka mnożenia (w starszych klasach nawet w zakresie do 500) nie ma żadnych tajemnic.

Podczas pisania na czas uzyskali 100% dobrych wyników.

 

Nie ma na liście uczniów klasy ósmej, bo oni byli organizatorami konkursu w naszej szkole. Bardzo im dziękujemy !!!

 

Dudek Mateusz
Pawłowski Jan
Bilska Natalia
Ghalachyan Natalia
Malinowska Emilia
Mieszkowski Marek
Sałacińska Małgorzata
Woźniak Szymon
Chmielewski Jan
Szymon Dynerowicz
Komorzycki Aleksander
Lipska Kinga
Kurkowska Karolina
Kużmicz Kornelia
Lipińska Nikola
Piekalska Weronika
Puchalska Julia
Borkowski Marcel
Gryczon Lena
Halkiew-Nowczyk Wojciech
Koc Oliwia
Kowalczyk Maria
Kurek Wiktor
Lipińska Maja
Lubczuk Magdalena
Reznerowicz Weronika
Rojek Natalia
Soliwoda Maciej
Stańczyk Eryk
Łajszczyk Julia
Małolepszy Wiktor
Marat Mikołaj
Mieszkowski Tomasz
Sikorska Ewa
Czyż Adam
Gałkowska Amelia
Graczyk Stanisław
Jarosz Arkadiusz
Kąpińska Lena
Kąpiński Szymon
Kisiel Julia
Makohon Michał
Pawłowska Amelia
Samulak Szymon
Bojanowski Kajetan
Kisiel Lena
Rudnicka Maria
Stelmaski Wojciech
Izdebska Magdalena
Izdebski Maksymilian
Mańko Natalia
Woźniak Patryk
Zaniewicz Paweł

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa nr 2 w Piastowie  Rights Reserved.