^Powrót do góry

 • 1 PONAD 80 LAT TEMU...
  ........................................................................................ Szkoła Podstawowa Nr 2 w Piastowie powstała na miejscu uroczego parku. Wiekowe drzewa, nieco tajemniczych chaszczy oraz urocze alejki z ławkami otaczały staw i miejsce, w którym regularnie odbywały się potańcówki. Ten romantyczny zakątek, zmienił się w lecie 1934 roku w plac budowy. Po dwóch latach „Dwójka” miała swój pierwszy budynek z prawdziwego zdarzenia. Zakresem swojej działalności objęła teren miasta na północ od torów kolejowych.Do nowo powstałej szkoły przyjęto 580 uczniów. Funkcję kierownika pełniła p. Zofia Jellinek. Dopiero od pierwszego września 1932 r. SP Nr 2 została usamodzielniona...
 • 2 SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 NA MIARĘ XXI WIEKU
  .......................................................................................... CHCEMY, ABY NASI UCZNIOWIE DZISIAJ WIEDZIELI, CO TRZEBA POZNAWAĆ JUTRO, BY RADZIĆ SOBIE POJUTRZE. W listopadzie 2012 roku Szkoła Podstawowa Nr 2 w Piastowie obchodziła 80-lecie swego istnienia. Losy placówki oświatowej i jej wpływ na wszystko, co działo się w naszym mieście, to z pewnością powód do dumy czterech pokoleń mieszkańców Piastowa. Szkoła nasza posiada liczne certyfikaty, m.in. jest SZKOŁĄ Z KLASĄ i ma UCZNIÓW Z KLASĄ, jest SZKOŁĄ Z PRAWAMI DZIECKA, SZKOŁĄ MYŚLENIA i SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY. Jest szkołą na miarę XXI wieku.
 • 3 PLAC ZABAW
  ....................................................................................... W ramach programu „Radosna Szkoła” w naszej szkole powstał nowy plac zbaw. „Radosna Szkoła” to rządowy program, który ma umożliwić doposażenie szkół w odpowiednie środki dydaktyczne, dostosowane do potrzeb rozwojowych dzieci. W ramach tego programu uzyskaliśmy dofinansowanie na zakup pomocy dydaktycznych oraz budowę placów zabaw.
 • 4 Program „Mleko dla szkół”
  ....................................................................................... W ramach programu UE „Mleko dla szkół” zachęca się dzieci do spożywania produktów mlecznych i przestrzegania zbilansowanej diety. Odgrywa on również rolę edukacyjną, wspierając rozwijanie dobrych nawyków żywieniowych, które będą trwać przez całe życie. Poprzez unijny program „Mleko dla szkół” Unia Europejska przekazuje dotacje szkołom i innym placówkom szkolnym, aby mogły one zapewniać swoim uczniom mleko i inne produkty mleczne. Przy ścisłej współpracy z programem UE „Owoce dla szkół”, Unia Europejska dokłada wszelkich starań, aby przyszłe pokolenia rosły zdrowo.
 • 5 Zajęcia komputerowe
  .......................................................................................... Zajęcia w pracowni komputerowej pozwalają na zdobywanie umiejętności zastosowania komputera w nauce, zabawie, realizacji własnych pomysłów i rozwijaniu zainteresowań oraz wdrażają do wytrwałości i samodzielnego rozwiązywania problemów. W roku szkolnym 2012/2013 czterech uczniów z klas V-VI zakwalifikowało się do II etapu Konkursu miniLOGIA 11 organizowanego przez Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie. Do III etapu zakwalifikowała się uczennica klasy 5a Maria Śmigielska, a 15 maja 2013 w OEIIZK w Warszawie odebrała z rąk Mazowieckiego Kuratora Oświaty nagrodę i tytuł laureata Przedmiotowego Konkursu Informatycznego.

Szkoła Podstawowa Nr 2

im. Marii Skłodowskiej-Curie w Piastowie

  
  
  

Aktualności

Bliżej siebie


W piątek, 22 października uczniowie klas 7 rozpoczęli swój udział w wyjątkowym programie edukacyjnym „Bliżej Siebie” zorganizowanym przez Fundację Edukacyjną Jana Karskiego oraz Muzeum Historii Polski.

„Bliżej siebie” to projekt, który powstał z doświadczeń pandemicznych. Covid 19 uwypuklił wiele problemów wśród młodzieży takich jak: trudna komunikacja, rezygnacja, obcość i obojętność. Uśpił też chęć działania i angażowania się w sprawy ważne dla wspólnego dobra. Celem projektu jest zapobieganie narastaniu powyższych problemów oraz potrzebę ponownego zmotywowania i zainspirowania młodych ludzi,

Uczniowie klas 7 naszej szkoły biorą dział w 16 godzinach warsztatów przeprowadzonych przez profesjonalnych trenerów, świadków historii i dyplomatów. Tematy poruszane na spotkaniach to m.in. aktywne słuchanie, otwarta komunikacja, autoprezentacja, wolontariat i działania organizacji pozarządowych. Uczestnicy zdobędą też umiejętności związane z przeprowadzaniem wywiadów historycznych, które następnie posłużą do przygotowania własnych tekstów na temat doświadczenia pandemii wśród różnych pokoleń. Zebrane materiały zostaną następnie wydane w formie profesjonalnej publikacji książkowej.

Realizacja warsztatów zaplanowana jest na październik oraz listopad.

W ramach inauguracji programu gościliśmy w naszej szkole wyjątkową osobę, świadka historii, panią Elżbietą Ficowską, polską działaczkę społeczną, urodzoną w getcie warszawskim, ocaloną, adoptowaną i wychowaną przez położną współpracującą z organizacją Ireny Sendlerowej. Pani Elżbieta Ficowska w niezwykle wzruszający sposób opowiedziała uczniom o swoich wyjątkowych doświadczeniach życiowych związanych z Holocaustem. Pani Elżbiecie towarzyszyła Pani Prezes Fundacji Ewa Junczyk – Ziomecka oraz Pani Justyna Dominika, koordynator projektu.

Dziękujemy serdecznie Gościom oraz uczniom za wspaniałe spotkanie icieszymy się, że nasza szkoła została zakwalifikowana do udziału w tym wartościowym projekcie.

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa nr 2 w Piastowie  Rights Reserved.