^Powrót do góry

 • 1 PONAD 80 LAT TEMU...
  ........................................................................................ Szkoła Podstawowa Nr 2 w Piastowie powstała na miejscu uroczego parku. Wiekowe drzewa, nieco tajemniczych chaszczy oraz urocze alejki z ławkami otaczały staw i miejsce, w którym regularnie odbywały się potańcówki. Ten romantyczny zakątek, zmienił się w lecie 1934 roku w plac budowy. Po dwóch latach „Dwójka” miała swój pierwszy budynek z prawdziwego zdarzenia. Zakresem swojej działalności objęła teren miasta na północ od torów kolejowych.Do nowo powstałej szkoły przyjęto 580 uczniów. Funkcję kierownika pełniła p. Zofia Jellinek. Dopiero od pierwszego września 1932 r. SP Nr 2 została usamodzielniona...
 • 2 SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 NA MIARĘ XXI WIEKU
  .......................................................................................... CHCEMY, ABY NASI UCZNIOWIE DZISIAJ WIEDZIELI, CO TRZEBA POZNAWAĆ JUTRO, BY RADZIĆ SOBIE POJUTRZE. W listopadzie 2012 roku Szkoła Podstawowa Nr 2 w Piastowie obchodziła 80-lecie swego istnienia. Losy placówki oświatowej i jej wpływ na wszystko, co działo się w naszym mieście, to z pewnością powód do dumy czterech pokoleń mieszkańców Piastowa. Szkoła nasza posiada liczne certyfikaty, m.in. jest SZKOŁĄ Z KLASĄ i ma UCZNIÓW Z KLASĄ, jest SZKOŁĄ Z PRAWAMI DZIECKA, SZKOŁĄ MYŚLENIA i SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY. Jest szkołą na miarę XXI wieku.
 • 3 PLAC ZABAW
  ....................................................................................... W ramach programu „Radosna Szkoła” w naszej szkole powstał nowy plac zbaw. „Radosna Szkoła” to rządowy program, który ma umożliwić doposażenie szkół w odpowiednie środki dydaktyczne, dostosowane do potrzeb rozwojowych dzieci. W ramach tego programu uzyskaliśmy dofinansowanie na zakup pomocy dydaktycznych oraz budowę placów zabaw.
 • 4 Program „Mleko dla szkół”
  ....................................................................................... W ramach programu UE „Mleko dla szkół” zachęca się dzieci do spożywania produktów mlecznych i przestrzegania zbilansowanej diety. Odgrywa on również rolę edukacyjną, wspierając rozwijanie dobrych nawyków żywieniowych, które będą trwać przez całe życie. Poprzez unijny program „Mleko dla szkół” Unia Europejska przekazuje dotacje szkołom i innym placówkom szkolnym, aby mogły one zapewniać swoim uczniom mleko i inne produkty mleczne. Przy ścisłej współpracy z programem UE „Owoce dla szkół”, Unia Europejska dokłada wszelkich starań, aby przyszłe pokolenia rosły zdrowo.
 • 5 Zajęcia komputerowe
  .......................................................................................... Zajęcia w pracowni komputerowej pozwalają na zdobywanie umiejętności zastosowania komputera w nauce, zabawie, realizacji własnych pomysłów i rozwijaniu zainteresowań oraz wdrażają do wytrwałości i samodzielnego rozwiązywania problemów. W roku szkolnym 2012/2013 czterech uczniów z klas V-VI zakwalifikowało się do II etapu Konkursu miniLOGIA 11 organizowanego przez Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie. Do III etapu zakwalifikowała się uczennica klasy 5a Maria Śmigielska, a 15 maja 2013 w OEIIZK w Warszawie odebrała z rąk Mazowieckiego Kuratora Oświaty nagrodę i tytuł laureata Przedmiotowego Konkursu Informatycznego.

Szkoła Podstawowa Nr 2

im. Marii Skłodowskiej-Curie w Piastowie

  
  
  

Aktualności

Szkoła pamięta


„Kto nie szanuje i nie ceni swej przeszłości,

nie jest godzien szacunku teraźniejszości

ani prawa do przyszłości”

Józef Piłsudski”

 

„SZKOŁA PAMIĘTA”

W odpowiedzi na apel Ministra Edukacji Narodowej społeczność szkolna Szkoły Podstawowej Nr 2 w Piastowie wzięła udział tegorocznej ogólnopolskiej akcji „Szkoła pamięta”. Celem akcji było  uwrażliwianie młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. Inicjatywa była realizowana w okresie, w którym w sposób szczególny wspominaliśmy  zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii.

Uczniowie z klas V B i VIA wzięli udział w lekcji poświęconej wybitnej postaci historycznej – Józefowi Piłsudskiemu. Celem zajęć było wzmocnienie  poczucia tożsamości narodowej młodzieży oraz przywiązanie do historii i tradycji narodowych.

Uczniowie mieli okazję bliżej zapoznać się z  postacią Marszałka, poprzez obejrzenie prezentacji multimedialnej, podczas której wykorzystano filmy oraz  najważniejsze fakty z życia Józefa Piłsudskiego. Podczas tworzenia prezentacji multimedialnej wykorzystano narzędzie interaktywne Genial.ly oraz filmy z serwisu internetowego YouTube.pl : „Józefa Piłsudskiego marzenia o niepodległości Polski” – Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii, „Kim był Józef Piłsudski?”- Ciocia Ania - filmy edukacyjne dla dzieci oraz „Marszałek Józef Piłsudski zbiór kronik Filmowych”-Przedwojenna Warszawa

Na zakończenie, uczniowie wzięli udział w quizie z wykorzystaniem aplikacji kahoot , w której wykazali się wiedzą  zdobytą podczas zajęć.

 

 

Jolanta Popławska

 Monika Wiaderna

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa nr 2 w Piastowie  Rights Reserved.