^Powrót do góry

 • 1 PONAD 80 LAT TEMU...
  ........................................................................................ Szkoła Podstawowa Nr 2 w Piastowie powstała na miejscu uroczego parku. Wiekowe drzewa, nieco tajemniczych chaszczy oraz urocze alejki z ławkami otaczały staw i miejsce, w którym regularnie odbywały się potańcówki. Ten romantyczny zakątek, zmienił się w lecie 1934 roku w plac budowy. Po dwóch latach „Dwójka” miała swój pierwszy budynek z prawdziwego zdarzenia. Zakresem swojej działalności objęła teren miasta na północ od torów kolejowych.Do nowo powstałej szkoły przyjęto 580 uczniów. Funkcję kierownika pełniła p. Zofia Jellinek. Dopiero od pierwszego września 1932 r. SP Nr 2 została usamodzielniona...
 • 2 SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 NA MIARĘ XXI WIEKU
  .......................................................................................... CHCEMY, ABY NASI UCZNIOWIE DZISIAJ WIEDZIELI, CO TRZEBA POZNAWAĆ JUTRO, BY RADZIĆ SOBIE POJUTRZE. W listopadzie 2012 roku Szkoła Podstawowa Nr 2 w Piastowie obchodziła 80-lecie swego istnienia. Losy placówki oświatowej i jej wpływ na wszystko, co działo się w naszym mieście, to z pewnością powód do dumy czterech pokoleń mieszkańców Piastowa. Szkoła nasza posiada liczne certyfikaty, m.in. jest SZKOŁĄ Z KLASĄ i ma UCZNIÓW Z KLASĄ, jest SZKOŁĄ Z PRAWAMI DZIECKA, SZKOŁĄ MYŚLENIA i SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY. Jest szkołą na miarę XXI wieku.
 • 3 PLAC ZABAW
  ....................................................................................... W ramach programu „Radosna Szkoła” w naszej szkole powstał nowy plac zbaw. „Radosna Szkoła” to rządowy program, który ma umożliwić doposażenie szkół w odpowiednie środki dydaktyczne, dostosowane do potrzeb rozwojowych dzieci. W ramach tego programu uzyskaliśmy dofinansowanie na zakup pomocy dydaktycznych oraz budowę placów zabaw.
 • 4 Program „Mleko dla szkół”
  ....................................................................................... W ramach programu UE „Mleko dla szkół” zachęca się dzieci do spożywania produktów mlecznych i przestrzegania zbilansowanej diety. Odgrywa on również rolę edukacyjną, wspierając rozwijanie dobrych nawyków żywieniowych, które będą trwać przez całe życie. Poprzez unijny program „Mleko dla szkół” Unia Europejska przekazuje dotacje szkołom i innym placówkom szkolnym, aby mogły one zapewniać swoim uczniom mleko i inne produkty mleczne. Przy ścisłej współpracy z programem UE „Owoce dla szkół”, Unia Europejska dokłada wszelkich starań, aby przyszłe pokolenia rosły zdrowo.
 • 5 Zajęcia komputerowe
  .......................................................................................... Zajęcia w pracowni komputerowej pozwalają na zdobywanie umiejętności zastosowania komputera w nauce, zabawie, realizacji własnych pomysłów i rozwijaniu zainteresowań oraz wdrażają do wytrwałości i samodzielnego rozwiązywania problemów. W roku szkolnym 2012/2013 czterech uczniów z klas V-VI zakwalifikowało się do II etapu Konkursu miniLOGIA 11 organizowanego przez Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie. Do III etapu zakwalifikowała się uczennica klasy 5a Maria Śmigielska, a 15 maja 2013 w OEIIZK w Warszawie odebrała z rąk Mazowieckiego Kuratora Oświaty nagrodę i tytuł laureata Przedmiotowego Konkursu Informatycznego.

Szkoła Podstawowa Nr 2

im. Marii Skłodowskiej-Curie w Piastowie

  
  
  

Aktualności

#SzkołaPamięta

Nasi najmłodsi - zerówkowicze również wzięli udział w akcji Szkoła Pamięta.

Poznali dokonania Jana Pawła II, przygotowali wspaniałe prace plastyczne, a następnie udali się pod pomnik tego wybitnego Polaka.

 

W ramach realizacji akcji Szkoła pamięta, klasa 1B obejrzała filmy edukacyjne i prezentacje multimedialne o polskich tradycjach zadusznych. Dzieci z dużym zaangażowaniem wykonały prace plastyczne związane z tymi tradycjami.

Uczniowie klasy 2a włączyli się w ogólnopolską akcję " Szkoła Pamięta", której celem jest uwrażliwianie dzieci na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. Inicjatywa była realizowana w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy, zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii.

Uczniowie wraz z wychowawcą odwiedzili miejsca pamięci w Piastowie w ten sposób uczcili pamięć osób zasłużonych dla naszego regionu i kraju.

Dnia 28 października 2021r.w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia z okazji zbliżających się dni szczególnej pamięci o zmarłych: Wszystkich Świętych oraz Zaduszki. Uczniowie zapoznali się między innymi z tradycjami związanymi z tymi świętami.

Odbyła się rozmowa o tym, że wspominamy zarówno bliskich jak i tych, którzy zapisali się w historii, a także, że warto w te dni postawić na opuszczonych grobach chociaż mały znicz.

Dzieci miały również okazję zapoznać się z tradycjami obchodzenia święta zmarłych w innych krajach.

Na koniec dodatkowo wykonały pracę plastyczną- znicz(technika dowolna).

Klasa 3b wzięła udział w akcji Szkoła pamięta.

Dzieci wyszły na wycieczkę pod pomnik strażaka. Na lekcji obejrzały zdjęcia pozostałych pomników w Piastowie.

Wysłuchały informacji o nadchodzących świętach. Zwróciliśmy uwagę na pamięć o ludziach, którzy poświęcili swoje życie w obronie naszej ojczyzny. Zakończeniem akcji był rysunek wykonany przez uczniów. 

Klasa 8 a wzięła udział w akcji Szkoła pamięta. Uczniowie klasy 8 wybrali jako ważna postać dla nas Polaków Jana Pawła II, przygotowali gazetkę w klasie oraz odwiedzili miejsca w Piastowie, gdzie jest pomnik lub portret Jana Pawła II oraz odwiedzili ważne miejsca pamięci dla społeczności piastowskiej.

Uczniowie klasy 3a włączyli się w ogólnopolską akcję " Szkoła Pamięta", której celem jest uwrażliwianie dzieci na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. Inicjatywa była realizowana w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy, zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii. Uczniowie wraz z wychowawcami odwiedzili miejsca pamięci w Piastowie w ten sposób uczcili pamięć osób zasłużonych dla naszego regionu i kraju . Uwiecznieniem akcji była prezentacja multimedialna oraz prace plastyczne nawiązujące do polskiej tradycji Świąt Wszystkich Świętych.

 

Również i klasy piąte dołączyły do akcji:

Filmy klasy 5b:

FILM 1 , FILM 2, FILM 3

 

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa nr 2 w Piastowie  Rights Reserved.