^Powrót do góry

 • 1 PONAD 80 LAT TEMU...
  ........................................................................................ Szkoła Podstawowa Nr 2 w Piastowie powstała na miejscu uroczego parku. Wiekowe drzewa, nieco tajemniczych chaszczy oraz urocze alejki z ławkami otaczały staw i miejsce, w którym regularnie odbywały się potańcówki. Ten romantyczny zakątek, zmienił się w lecie 1934 roku w plac budowy. Po dwóch latach „Dwójka” miała swój pierwszy budynek z prawdziwego zdarzenia. Zakresem swojej działalności objęła teren miasta na północ od torów kolejowych.Do nowo powstałej szkoły przyjęto 580 uczniów. Funkcję kierownika pełniła p. Zofia Jellinek. Dopiero od pierwszego września 1932 r. SP Nr 2 została usamodzielniona...
 • 2 SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 NA MIARĘ XXI WIEKU
  .......................................................................................... CHCEMY, ABY NASI UCZNIOWIE DZISIAJ WIEDZIELI, CO TRZEBA POZNAWAĆ JUTRO, BY RADZIĆ SOBIE POJUTRZE. W listopadzie 2012 roku Szkoła Podstawowa Nr 2 w Piastowie obchodziła 80-lecie swego istnienia. Losy placówki oświatowej i jej wpływ na wszystko, co działo się w naszym mieście, to z pewnością powód do dumy czterech pokoleń mieszkańców Piastowa. Szkoła nasza posiada liczne certyfikaty, m.in. jest SZKOŁĄ Z KLASĄ i ma UCZNIÓW Z KLASĄ, jest SZKOŁĄ Z PRAWAMI DZIECKA, SZKOŁĄ MYŚLENIA i SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY. Jest szkołą na miarę XXI wieku.
 • 3 PLAC ZABAW
  ....................................................................................... W ramach programu „Radosna Szkoła” w naszej szkole powstał nowy plac zbaw. „Radosna Szkoła” to rządowy program, który ma umożliwić doposażenie szkół w odpowiednie środki dydaktyczne, dostosowane do potrzeb rozwojowych dzieci. W ramach tego programu uzyskaliśmy dofinansowanie na zakup pomocy dydaktycznych oraz budowę placów zabaw.
 • 4 Program „Mleko dla szkół”
  ....................................................................................... W ramach programu UE „Mleko dla szkół” zachęca się dzieci do spożywania produktów mlecznych i przestrzegania zbilansowanej diety. Odgrywa on również rolę edukacyjną, wspierając rozwijanie dobrych nawyków żywieniowych, które będą trwać przez całe życie. Poprzez unijny program „Mleko dla szkół” Unia Europejska przekazuje dotacje szkołom i innym placówkom szkolnym, aby mogły one zapewniać swoim uczniom mleko i inne produkty mleczne. Przy ścisłej współpracy z programem UE „Owoce dla szkół”, Unia Europejska dokłada wszelkich starań, aby przyszłe pokolenia rosły zdrowo.
 • 5 Zajęcia komputerowe
  .......................................................................................... Zajęcia w pracowni komputerowej pozwalają na zdobywanie umiejętności zastosowania komputera w nauce, zabawie, realizacji własnych pomysłów i rozwijaniu zainteresowań oraz wdrażają do wytrwałości i samodzielnego rozwiązywania problemów. W roku szkolnym 2012/2013 czterech uczniów z klas V-VI zakwalifikowało się do II etapu Konkursu miniLOGIA 11 organizowanego przez Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie. Do III etapu zakwalifikowała się uczennica klasy 5a Maria Śmigielska, a 15 maja 2013 w OEIIZK w Warszawie odebrała z rąk Mazowieckiego Kuratora Oświaty nagrodę i tytuł laureata Przedmiotowego Konkursu Informatycznego.

Szkoła Podstawowa Nr 2

im. Marii Skłodowskiej-Curie w Piastowie

  
  
  

Aktualności

Światowy Dzień Pluszowego Misia

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

 

25 listopada 2021 roku bibliotekę szkolną odwiedzili wyjątkowi goście. Uczniowie z klas I-III wraz z opiekunami przyszli na lekcje biblioteczne z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia.

Dzieci poznały historię tej wyjątkowej pluszowej zabawki. Dowiedziały się, że święto to ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku i obchodzone jest na całym świecie 25 listopada. Z wielkim zainteresowaniem obejrzały prezentację o misiach występujących w przyrodzie i… w bajkach oraz w filmach. Zapoznali się z kolekcją książek dostępnych w bibliotece szkolnej, w których bohaterami są różne misie.

Uczniowie z klas pierwszych z wielkim zainteresowaniem wysłuchali tekstu książki o pewnym tajemniczym misiu o imieniu Tuliś, który na kartach bajki poszukuje prawdziwego, pluszowego misiowego przytulasa, co okazuje się wcale nie taką łatwą sprawą. Ostatnie strony, to przezabawny leksykon sposobów na przytulanki. Po wysłuchaniu opowieści i „mocnym” przytuleniu dzieci własnoręcznie wykonały upominki dla rodziców.

Dla uczniów klas drugich oraz trzecich przygotowano w tym dniu wiele atrakcji: zagadki, quizy, zgadywanki, gry  edukacyjne.  

Zwieńczeniem zmisiowanego święta było rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego  „Selfie z  misiem”. Po burzliwej naradzie jury wyłoniło zwycięzców konkursu.

W kategorii I-III klasy:

 • I miejsce : Bartek Botwina, Leonardo Silva
 • II miejsce: Maria Graczyk
 • III miejsce: Hanna Ganiec

Wyróżnienie : Szymon Dynerowicz, Piotr Pogruszewski

W kategorii IV-VIII klasy:

 • I miejsce: Mikołaj Marat
 • II miejsce: Paweł Matyjasek
 • III miejsce: Wojciech Halkiew-Noszczyk

Wyróżnienie: Magdalena Lubczuk

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za tak liczny udział w konkursie.

Zapraszamy za rok!!!

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa nr 2 w Piastowie  Rights Reserved.