^Powrót do góry

 • 1 PONAD 80 LAT TEMU...
  ........................................................................................ Szkoła Podstawowa Nr 2 w Piastowie powstała na miejscu uroczego parku. Wiekowe drzewa, nieco tajemniczych chaszczy oraz urocze alejki z ławkami otaczały staw i miejsce, w którym regularnie odbywały się potańcówki. Ten romantyczny zakątek, zmienił się w lecie 1934 roku w plac budowy. Po dwóch latach „Dwójka” miała swój pierwszy budynek z prawdziwego zdarzenia. Zakresem swojej działalności objęła teren miasta na północ od torów kolejowych.Do nowo powstałej szkoły przyjęto 580 uczniów. Funkcję kierownika pełniła p. Zofia Jellinek. Dopiero od pierwszego września 1932 r. SP Nr 2 została usamodzielniona...
 • 2 SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 NA MIARĘ XXI WIEKU
  .......................................................................................... CHCEMY, ABY NASI UCZNIOWIE DZISIAJ WIEDZIELI, CO TRZEBA POZNAWAĆ JUTRO, BY RADZIĆ SOBIE POJUTRZE. W listopadzie 2012 roku Szkoła Podstawowa Nr 2 w Piastowie obchodziła 80-lecie swego istnienia. Losy placówki oświatowej i jej wpływ na wszystko, co działo się w naszym mieście, to z pewnością powód do dumy czterech pokoleń mieszkańców Piastowa. Szkoła nasza posiada liczne certyfikaty, m.in. jest SZKOŁĄ Z KLASĄ i ma UCZNIÓW Z KLASĄ, jest SZKOŁĄ Z PRAWAMI DZIECKA, SZKOŁĄ MYŚLENIA i SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY. Jest szkołą na miarę XXI wieku.
 • 3 PLAC ZABAW
  ....................................................................................... W ramach programu „Radosna Szkoła” w naszej szkole powstał nowy plac zbaw. „Radosna Szkoła” to rządowy program, który ma umożliwić doposażenie szkół w odpowiednie środki dydaktyczne, dostosowane do potrzeb rozwojowych dzieci. W ramach tego programu uzyskaliśmy dofinansowanie na zakup pomocy dydaktycznych oraz budowę placów zabaw.
 • 4 Program „Mleko dla szkół”
  ....................................................................................... W ramach programu UE „Mleko dla szkół” zachęca się dzieci do spożywania produktów mlecznych i przestrzegania zbilansowanej diety. Odgrywa on również rolę edukacyjną, wspierając rozwijanie dobrych nawyków żywieniowych, które będą trwać przez całe życie. Poprzez unijny program „Mleko dla szkół” Unia Europejska przekazuje dotacje szkołom i innym placówkom szkolnym, aby mogły one zapewniać swoim uczniom mleko i inne produkty mleczne. Przy ścisłej współpracy z programem UE „Owoce dla szkół”, Unia Europejska dokłada wszelkich starań, aby przyszłe pokolenia rosły zdrowo.
 • 5 Zajęcia komputerowe
  .......................................................................................... Zajęcia w pracowni komputerowej pozwalają na zdobywanie umiejętności zastosowania komputera w nauce, zabawie, realizacji własnych pomysłów i rozwijaniu zainteresowań oraz wdrażają do wytrwałości i samodzielnego rozwiązywania problemów. W roku szkolnym 2012/2013 czterech uczniów z klas V-VI zakwalifikowało się do II etapu Konkursu miniLOGIA 11 organizowanego przez Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie. Do III etapu zakwalifikowała się uczennica klasy 5a Maria Śmigielska, a 15 maja 2013 w OEIIZK w Warszawie odebrała z rąk Mazowieckiego Kuratora Oświaty nagrodę i tytuł laureata Przedmiotowego Konkursu Informatycznego.

Szkoła Podstawowa Nr 2

im. Marii Skłodowskiej-Curie w Piastowie

  
  
  

Aktualności

Konkursy z historii

Zachęcam do wzięcia udziału w konkursach z historii, każdy powinien znaleźć coś dla siebie ciekawego.

I Ogólnopolski konkurs na prezentację multimedialną – “Chrzest Polski”

 

Organizatorem konkursu jest Fundacja „Słowo”

Konkurs skierowany jest do uczniów klas VII-VIII

Zakres tematyczny konkursu: prace wykonane, jako prezentacje multimedialne mają w swojej tematyce nawiązywać do wydarzeń dotyczących historii Polski związanych z Chrztem Polski.

Prezentacja multimedialna musi spełniać następujące wymagania:

- Być wykonana w programie Power Point bądź w programie Impress i zapisana w formie umożliwiającej otwarcie jej bezpośrednio w wyżej wymienionych programach i zostać nagrana na płytę CD lub DVD

- zawierać od 15 do 30 slajdów

- zawierać stronę tytułową z danymi autora

- zawierać informacje o wykorzystanych materiałach źródłowych

Zgłoszenie chęci udziału do 26.10.2020

Termin przekazania gotowej pracy do 24.11.2020

 

 

Bitwa Warszawska 1920 roku. Przełomowy moment historii Polski i Europy

 

Organizatorem i koordynatorem Konkursu jest Mazowiecki Kurator Oświaty.

Celem konkursu jest przybliżenie i ugruntowanie wiedzy o Bitwie Warszawskiej 1920 i towarzyszących jej wydarzeniach na poziomie przewyższającym program nauczania historii w programie szkoły podstawowej dla uczniów klas IV-VIII.

Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowani zostają uczniowie, którzy w etapie szkolnym uzyskają co najmniej 60% punktów możliwych do zdobycia.

Lektura i wszelkie informacje organizacyjne dostępne u nauczyciela historii.

Konkurs w formie testu, pytania zamknięte i otwarte.

Konkurs skierowany do uczniów klas VI-VIII

Termin konkursu 25.02.2021

 

100-lecie Bitwy Warszawskiej

 

Organizatorem konkursu jest Wojewoda Mazowiecki

 Konkurs, skierowany jest do uczniów klas VI-VIII na najlepszy komiks związany z Bitwą Warszawską. Uczniowie mają za zadanie przygotować komiks dotyczący wydarzeń związanych z Bitwą Warszawską.

Nadesłane prace będą oceniane m.in. pod względem fabuły, zgodności z faktami historycznymi i szaty graficznej. Komiks, powinien być opracowany tekstowo i graficznie, zawierać maksymalnie 10 stron w formacie A4,

Konkurs skierowany jest do uczniów klas: VI-VIII

Termin składania prac: 19.11.2020

 

Wszelkich bliższych informacji odnośnie konkursów udzieli zainteresowanym uczniom nauczyciel historii, Jolanta Popławska

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa nr 2 w Piastowie  Rights Reserved.