^Powrót do góry

 • 1 PONAD 80 LAT TEMU...
  ........................................................................................ Szkoła Podstawowa Nr 2 w Piastowie powstała na miejscu uroczego parku. Wiekowe drzewa, nieco tajemniczych chaszczy oraz urocze alejki z ławkami otaczały staw i miejsce, w którym regularnie odbywały się potańcówki. Ten romantyczny zakątek, zmienił się w lecie 1934 roku w plac budowy. Po dwóch latach „Dwójka” miała swój pierwszy budynek z prawdziwego zdarzenia. Zakresem swojej działalności objęła teren miasta na północ od torów kolejowych.Do nowo powstałej szkoły przyjęto 580 uczniów. Funkcję kierownika pełniła p. Zofia Jellinek. Dopiero od pierwszego września 1932 r. SP Nr 2 została usamodzielniona...
 • 2 SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 NA MIARĘ XXI WIEKU
  .......................................................................................... CHCEMY, ABY NASI UCZNIOWIE DZISIAJ WIEDZIELI, CO TRZEBA POZNAWAĆ JUTRO, BY RADZIĆ SOBIE POJUTRZE. W listopadzie 2012 roku Szkoła Podstawowa Nr 2 w Piastowie obchodziła 80-lecie swego istnienia. Losy placówki oświatowej i jej wpływ na wszystko, co działo się w naszym mieście, to z pewnością powód do dumy czterech pokoleń mieszkańców Piastowa. Szkoła nasza posiada liczne certyfikaty, m.in. jest SZKOŁĄ Z KLASĄ i ma UCZNIÓW Z KLASĄ, jest SZKOŁĄ Z PRAWAMI DZIECKA, SZKOŁĄ MYŚLENIA i SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY. Jest szkołą na miarę XXI wieku.
 • 3 PLAC ZABAW
  ....................................................................................... W ramach programu „Radosna Szkoła” w naszej szkole powstał nowy plac zbaw. „Radosna Szkoła” to rządowy program, który ma umożliwić doposażenie szkół w odpowiednie środki dydaktyczne, dostosowane do potrzeb rozwojowych dzieci. W ramach tego programu uzyskaliśmy dofinansowanie na zakup pomocy dydaktycznych oraz budowę placów zabaw.
 • 4 Program „Mleko dla szkół”
  ....................................................................................... W ramach programu UE „Mleko dla szkół” zachęca się dzieci do spożywania produktów mlecznych i przestrzegania zbilansowanej diety. Odgrywa on również rolę edukacyjną, wspierając rozwijanie dobrych nawyków żywieniowych, które będą trwać przez całe życie. Poprzez unijny program „Mleko dla szkół” Unia Europejska przekazuje dotacje szkołom i innym placówkom szkolnym, aby mogły one zapewniać swoim uczniom mleko i inne produkty mleczne. Przy ścisłej współpracy z programem UE „Owoce dla szkół”, Unia Europejska dokłada wszelkich starań, aby przyszłe pokolenia rosły zdrowo.
 • 5 Zajęcia komputerowe
  .......................................................................................... Zajęcia w pracowni komputerowej pozwalają na zdobywanie umiejętności zastosowania komputera w nauce, zabawie, realizacji własnych pomysłów i rozwijaniu zainteresowań oraz wdrażają do wytrwałości i samodzielnego rozwiązywania problemów. W roku szkolnym 2012/2013 czterech uczniów z klas V-VI zakwalifikowało się do II etapu Konkursu miniLOGIA 11 organizowanego przez Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie. Do III etapu zakwalifikowała się uczennica klasy 5a Maria Śmigielska, a 15 maja 2013 w OEIIZK w Warszawie odebrała z rąk Mazowieckiego Kuratora Oświaty nagrodę i tytuł laureata Przedmiotowego Konkursu Informatycznego.

Szkoła Podstawowa Nr 2

im. Marii Skłodowskiej-Curie w Piastowie

  
  
  

Projekt Mały Miś

W tym roku szkolnym nasz oddział przedszkolny przystąpił do projektu „Mały miś w świecie wielkiej literatury”. Jest to projekt, którego celem jest rozwijanie i promowanie czytelnictwa wśród dzieci. W ramach projektu można również realizować  mniejsze projekty : „Mały Miś uczy samodzielności”, „100-lecie niepodległości. Pokaż radość Przedszkolaku!”, „Kulinarne warsztaty z Małym Misiem”, „Kuferek Kreatywności Małego Misia”, „Misiowe aktywności sportowe”
Dzieci wraz z nauczycielem wybrały  grupową maskotkę: misia-Stefana, który w roku szkolnym odbędzie czytelniczą podróż po domach przedszkolakówMiś Stefan został wyposażony w dzienniczek podróży, w którym rodzice wpisują przeczytany  tytuł utworu, a dzieci wykonają pamiątkowy rysunek. W ramach projektu dla przedszkolaków w szkole czytają krótkie opowiadania zaproszeni goście.  Naszego misia odwiedzili już pierwsi , są to uczniowie 8 klasy, Pani Policjant, Pani ucząca w naszej szkole języka polskiego oraz mama jednego z uczniów „zerówki”.

A oto kilka zdjęć.

 

Wielka Fabryka Elfów

Wielka Fabryka Elfów- pomocników Świętego Mikołaja- taki był cel wyjazdu dzieci z klasy 0. Miały sprawdzić, czy poradzą sobie z zadaniami, z  którymi w okresie przedświątecznym zmagają się Elfy.  W tym roku należało stworzyć Eliksir Świętego Mikołaja.  Czy poradziły sobie? Oczywiście! Wykonały zadania wymagające współpracy zespołowej, sprawności, uwagi, spostrzegawczości i refleksu. Świetnie się przy tym bawiły. Wszystkie dzieci napisały listy do Mikołaja (wysłane natychmiast ekspresową i bezpośrednią pocztą). Miały też sposobność spotkać się i porozmawiać z Mikołajem. Po przejściu (z doskonałym wynikiem) próby, otrzymały zaświadczenie, że posiadają cechy, dzięki którym mogą być pomocnikami Mikołaja. To było bardzo ekscytujące i na pewno pozostanie miłym wspomnieniem na długi czas.

                                                                                                                    Joanna Gnoza, Edyta  Oziembłowska

 


                                                                                       

Tydzień patriotyczny w „zeróweczce”

Z okazji 100-lecia obchodów Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę przedszkolaki pilnie przygotowywały się do tego ważnego wydarzenia. Najpierw zrobiono dekoracje aby w sali było biało-czerwono, potem przygotowały wystawę prac na szkolny korytarz. Klasa 0 uczestniczyła również w lekcji patriotycznej. Na koniec wraz z całą szkołą dzieci wzięły udział w uroczystości szkolnej, gdzie dwójka z nich recytowała wiersz „Katechizm polskiego dziecka”

 

Przedszkolaki na komisariacie

30 października, poza policjantami, w Komisariacie Policji w Piastowie, spotkać można było również uśmiechnięte dzieci z oddziału przedszkolnego naszej szkoły.  Przedszkolaki  miały okazję zobaczyć, jak wygląda codzienna praca policjantów. Zostały oprowadzone po budynku Komisariatu m.in. zwiedziły dyżurkę oraz pomieszczenie z lustrem weneckim. Zobaczyły wyposażenie policjanta i zostały zapoznane z pracą oraz rolą jaką pełnią w naszym mieście. Widziały sprzęt, który wykorzystują policjanci w swojej pracy: latarkę, lizak „stop”, kajdanki, pałkę policyjną, kamizelkę kuloodporną.  Ogromną frajdą dla dzieci było spędzenie kilku minut w radiowozie policyjnym, który miał włączone „koguty i syrenę” oraz na motorze policyjnym.  Wizyta w Komisariacie dostarczyła dzieciom niezapomnianych wrażeń i niejeden przedszkolak zapytany: Kim będzie, gdy dorośnie? oczywiście odpowiada: Policjantem ;-)
W drodze powrotnej przedszkolaki odwiedziły Pomnik Nieznanego Żołnierza, gdzie zapaliły znicze.

Przedszkolaki w teatrze.

23 października  2018r. odbyła się pierwsza wycieczka autokarowa przedszkolaków. Głównym celem wyjazdu było obejrzenie w teatrze Kamienica spektaklu pt. ,,Jaś i Małgosia”. Jaś i Małgosia zabrały młodych widzów do tajemniczego lasu, w którym odkryli smakowitą chatkę z pierników i jej przebiegłą właścicielkę – Babę Jagę. Leśna przygoda z Jasiem i Małgosią nauczyła młodych widzów jak przezwyciężyć własne strachy i przekonała, że zawsze warto wierzyć w siebie. W nagrodę za aktywny udział w leśnej wyprawie, Jaś i Małgosia odkryli  przed dziećmi tajniki magicznych efektów teatralnych.
Przedszkolaki z niezwykłym zainteresowaniem obejrzały przedstawienie. Dzieciom bardzo podobał się występ.
Była to nasza pierwsza wspólna wizyta w teatrze, ale zapewne nie ostatnia!!!

 

Jesień u 6-latków.

Święto dyni i jesienne bukiety są kolejnym dowodem na to, że w zerówce nie ma nigdy nudy,  a każda pora roku ma swoje atrakcje.  Przy wsparciu rodziców dzieci wykonały  jesienne bukiety, które podziwiać można było w holu naszej szkoły. Dodały ciepła i  pozytywnego,  jesiennego nastroju.
Kolejna atrakcja w szkolnej „zeróweczce”  to Święto Dyni. Tego dnia wszystkie dzieci przyszły przebrane za dynie, a sala zajęć zamieniła się w dyniową krainę, w której królował kolor pomarańczowy.

Warsztaty ceramiczne.

Wachlarz zajęć w naszej zerówce jest niezwykle szeroki. Co chwile dzieciom organizowane są różne aktywności, które są nie tylko urozmaiceniem na tradycyjny dzień w szkole, ale także rozwijają ukryte talenty. Dwa razy w miesiącu uczniowie zerówki  uczestniczą  w warsztatach ceramicznych. Według własnego pomysłu tworzą niepowtarzalne dzieła. Zresztą zobaczcie sami !

 

Nowy członek kl.0.

Od pewnego czasu do klasy 0 dołączył nowy członek grupy-żółw Leon. Dzieci przez cały tydzień szkolny opiekują się i dbają o swoje zwierzątko. W  każdy  weekend żółw Leon odwiedza kolejny  dom swojego „kolegi „ z zerówki.

Więcej artykułów…

 1. Debiut taneczny kl.0
 2. Galeria wrześniowa
 3. Zajęcia plastyczne w plenerze
 4. Lekcja francuskiego
 5. Chomik Lola – gościem w przedszkolu
 6. Powianie Wiosny
 7. Konkurs „Najpiękniejsza Kartka Wielkanocna”
 8. Warsztaty Wielkanocne
 9. Sadzimy rośliny
 10. Wizyta Pań z Klubu Seniora w Piastowie
 11. 8 marca - Dzień Kobiet
 12. Wizyta grupy Motylków
 13. Walentynki
 14. Dzień Babci i Dziadka
 15. Spotkanie ze strażakiem
 16. Dyskoteka klasowa
 17. Jasełka 2017
 18. Wycieczka do Wielkiej Fabryki Elfów
 19. Zajęcia z ceramiki
 20. Warsztaty bożonarodzeniowe
 21. Wypożyczanie książek ze Szkolnej Biblioteki
 22. Andrzejki
 23. Ratownicy z Ele Taxi
 24. Dzień Pluszowego Misia
 25. Ptaki zimą
 26. Warsztaty z ceramiki
 27. Sałatka warzywna
 28. Poznajemy Bibliotekę Szkolną
 29. Spotkanie z ks. Marcinem Ziajkowiczem
 30. Królik Trusia – gościem w przedszkolu
 31. Wizyta w Bibliotece Miejskiej w Piastowie
 32. Spotkanie z farmaceutami
 33. Konkurs rodzinny pt. „Jesienna Kompozycja”
 34. Zajęcia o pszczołach
 35. Spotkanie z Sierżantem Borsukiem
 36. Wizyta w Piastowskim Archiwum Miejskim
 37. Wymiana pocztówek
 38. Wycieczka do cukierni
 39. Akcja „Coś ciekawego” – zajęcia z entomologii
 40. WIZYTA W PRZYCHODNI WETERYNARYJNEJ
 41. Pani Jesień
 42. Nasze pierwsze dni w oddziale przedszkolnym
 43. Rozpoczynamy nowy rok szkolny 2017/2018
 44. „OD ZIARENKA DO BOCHENKA”- WYCIECZKA DO GOŚCIŃCA WIECHA W KAWĘCZYNIE
 45. „Lody dla ochłody”
 46. Mój przyjaciel - Ekoludek
 47. Wycieczki w oddziałach przedszkolnych
 48. CERTYFIKAT ZA UDZIAŁ W PROGRAMIE NA SPORTOWO JEST ZDROWO
 49. Wernisaż prac plastycznych
 50. „Zdrowie na wiosnę”
 51. DZIEŃ SPORTU W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH
 52. Oddziały przedszkolne odwiedziły Bibliotekę Miejską w Piastowie
 53. „Baranki, pisanki i inne niespodzianki”
 54. JAK POWITAĆ CIĘ WIOSENKO…?
 55. Marzana - pożegnanie zimy
 56. Mistrz Sudoku 2017
 57. KONKURS PLASTYCZNY „AKTYWNY WYPOCZYNEK”
 58. WIZYTA PANI PIELĘGNIARKI
 59. „SZCZOTKA, PASTA, KUBEK…”- HIGIENA OSOBISTA KAŻDEGO DNIA
 60. „JESTEM TYM CO JEM”- ROLA RACJONALNEGO ŻYWIENIA NA CO DZIEŃ
 61. Bajki naszych dziadków
 62. Dzień Babci i Dziadka
 63. W karnawale same bale...
 64. WYJĄTKOWI GOŚCIE W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH
 65. KONKURS PLASTYCZNY „AKTYWNY WYPOCZYNEK”
 66. Wigilia i "Jasełka"
 67. Opłaty - zmiana od nowego roku
 68. KONCERT EDUKACYJNY „PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA”
 69. Rozstrzygnięcie konkursu „Rodzinna Kartka Świąteczna - Bożonarodzeniowa”
 70. Spotkanie ze strażakiem
 71. Warsztaty techniczne w Castoramie
 72. Bożonarodzeniowe inspiracje
 73. Święty Mikołaj
 74. Podsumowanie projektu „Podróż po krajach Europy”
 75. Wielka Brytania
 76. Grecja
 77. Buenos días, estimadas señoras y niños (dzień dobry szanowne panie i dzieci)
 78. Francja
 79. Tydzień Włoski
 80. NASI PUPILE - PAPUGI
 81. ANDRZEJKOWE CZARY-MARY W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH…
 82. ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
 83. Dzień Misia 2016
 84. PTAKI ZIMĄ
 85. Pomagamy ptakom przetrwać zimę
 86. Zawód reżyser
 87. ZABAWA W ANIMATORA
 88. SPOTKANIE Z RATOWNIKAMI MEDYCZNYMI Z ELE TAXI
 89. GIMNAZJALISTKA CZYTA DZIECIOM
 90. Z wizytą w bibliotece szkolej
 91. Nadchodzące wydarzenia w oddziałach przedszkolnych
 92. JESTEŚMY POLKĄ I POLAKIEM
 93. Dzień marchewkowy
 94. Wycieczka do teatru
 95. KONKURS „JESIENNE KOMPOZYCJE”
 96. RODZICE CZYTAJĄ BAJKI
 97. BORSUK I POLICJANT Z WIZYTĄ W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH
 98. DZIEŃ SAŁATKOWY
 99. NA POCZCIE
 100. Grupa 0c na wycieczce w Łazienkach Królewskich
Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa nr 2 w Piastowie  Rights Reserved.