^Powrót do góry

 • 1 PONAD 80 LAT TEMU...
  ........................................................................................ Szkoła Podstawowa Nr 2 w Piastowie powstała na miejscu uroczego parku. Wiekowe drzewa, nieco tajemniczych chaszczy oraz urocze alejki z ławkami otaczały staw i miejsce, w którym regularnie odbywały się potańcówki. Ten romantyczny zakątek, zmienił się w lecie 1934 roku w plac budowy. Po dwóch latach „Dwójka” miała swój pierwszy budynek z prawdziwego zdarzenia. Zakresem swojej działalności objęła teren miasta na północ od torów kolejowych.Do nowo powstałej szkoły przyjęto 580 uczniów. Funkcję kierownika pełniła p. Zofia Jellinek. Dopiero od pierwszego września 1932 r. SP Nr 2 została usamodzielniona...
 • 2 SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 NA MIARĘ XXI WIEKU
  .......................................................................................... CHCEMY, ABY NASI UCZNIOWIE DZISIAJ WIEDZIELI, CO TRZEBA POZNAWAĆ JUTRO, BY RADZIĆ SOBIE POJUTRZE. W listopadzie 2012 roku Szkoła Podstawowa Nr 2 w Piastowie obchodziła 80-lecie swego istnienia. Losy placówki oświatowej i jej wpływ na wszystko, co działo się w naszym mieście, to z pewnością powód do dumy czterech pokoleń mieszkańców Piastowa. Szkoła nasza posiada liczne certyfikaty, m.in. jest SZKOŁĄ Z KLASĄ i ma UCZNIÓW Z KLASĄ, jest SZKOŁĄ Z PRAWAMI DZIECKA, SZKOŁĄ MYŚLENIA i SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY. Jest szkołą na miarę XXI wieku.
 • 3 PLAC ZABAW
  ....................................................................................... W ramach programu „Radosna Szkoła” w naszej szkole powstał nowy plac zbaw. „Radosna Szkoła” to rządowy program, który ma umożliwić doposażenie szkół w odpowiednie środki dydaktyczne, dostosowane do potrzeb rozwojowych dzieci. W ramach tego programu uzyskaliśmy dofinansowanie na zakup pomocy dydaktycznych oraz budowę placów zabaw.
 • 4 Program „Mleko dla szkół”
  ....................................................................................... W ramach programu UE „Mleko dla szkół” zachęca się dzieci do spożywania produktów mlecznych i przestrzegania zbilansowanej diety. Odgrywa on również rolę edukacyjną, wspierając rozwijanie dobrych nawyków żywieniowych, które będą trwać przez całe życie. Poprzez unijny program „Mleko dla szkół” Unia Europejska przekazuje dotacje szkołom i innym placówkom szkolnym, aby mogły one zapewniać swoim uczniom mleko i inne produkty mleczne. Przy ścisłej współpracy z programem UE „Owoce dla szkół”, Unia Europejska dokłada wszelkich starań, aby przyszłe pokolenia rosły zdrowo.
 • 5 Zajęcia komputerowe
  .......................................................................................... Zajęcia w pracowni komputerowej pozwalają na zdobywanie umiejętności zastosowania komputera w nauce, zabawie, realizacji własnych pomysłów i rozwijaniu zainteresowań oraz wdrażają do wytrwałości i samodzielnego rozwiązywania problemów. W roku szkolnym 2012/2013 czterech uczniów z klas V-VI zakwalifikowało się do II etapu Konkursu miniLOGIA 11 organizowanego przez Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie. Do III etapu zakwalifikowała się uczennica klasy 5a Maria Śmigielska, a 15 maja 2013 w OEIIZK w Warszawie odebrała z rąk Mazowieckiego Kuratora Oświaty nagrodę i tytuł laureata Przedmiotowego Konkursu Informatycznego.

Szkoła Podstawowa Nr 2

im. Marii Skłodowskiej-Curie w Piastowie

  
  
  

Aktualności SU

26-27.03.2017 r. Dni Muffinka. 

marzec/kwiecień - szkolny MAM TALENT, szczegóły wkrótce

  

Zbiórka karmy dla psów i kotów

W dniach 19-23 lutego w naszej szkole odbywać się będzie zbiórka karmy dla psów i kotów mieszkających w schronisku. 

Osoby, które chcą dołączyć się do akcji prosimy o przynoszenie suchej karmy lub puszek z pokarmem dla zwierząt do sal 2.04 i 0.36. 

Gorąco zachęcamy do udziału w akcji. 

Samorząd Uczniowski

ZBIÓRKA MAKULATURY

 

 

PONIEDZIAŁEK

27.11

 

WTOREK 

28.11

 

ŚRODA

29.11

 

CZWARTEK

30.11

 

PIĄTEK

01.12

 

8.00 - 17.00

 

8.00 -17.00

 

 

8.00 - 12.00

13.40 – 17.00

 

 

11.45 - 16.30

 

7.00 - 8.45

9.30 - 11.25

ZBIÓRKA MAKULATURY

 

„Dzień jak co dzień? Nie to był dzień jak z bajki…!”

7 listopada w naszej szkole działy się magiczne rzeczy…Otóż w wielu salach zamiast dzieci pojawiły się różne postacie: Dalmatyńczyki, Pszczółki, Koziołki Matołki, Muminki, Myszki Miki, Minionki i wiele wiele innych. To wszystko za sprawą zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski „ Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek”.

Tydzień wcześniej każda klasa wylosowała jedną z 23 bajek. Zadaniem było zorganizować przebranie, które będzie przypominało głównych bohaterów z różnych opowieści. Dodatkowo można było wymyślić okrzyk, piosenkę lub inną atrakcję, która zainteresuje chodzącą po klasach „Bajkową Komisję”. Przewodniczącą komisji była pani Dyrektor, która również tego dnia wyglądała wyjątkowo, wcielając się w rolę Królowej Śniegu. Na długiej przerwie, przy dźwiękach muzyki wszystkie bajkowe postacie mogły potańczyć w naszej hali sportowej.

Wszystkim Nauczycielom, Rodzicom a przede wszystkim Uczniom dziękujemy za zaangażowanie w cudowną zabawę!

Robimy świąteczne porządki W dniach od 27 listopada do 1 grudnia Samorząd Uczniowski     organizuje w naszej szkole zbiórkę makulatury - „Robimy świąteczne   porządki”. Punkt składania makulatury przy wejściu do hali sportowej   od strony boiska szkolnego.

 

  Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w akcji!

 

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa nr 2 w Piastowie  Rights Reserved.