^Powrót do góry

 • 1 PONAD 80 LAT TEMU...
  ........................................................................................ Szkoła Podstawowa Nr 2 w Piastowie powstała na miejscu uroczego parku. Wiekowe drzewa, nieco tajemniczych chaszczy oraz urocze alejki z ławkami otaczały staw i miejsce, w którym regularnie odbywały się potańcówki. Ten romantyczny zakątek, zmienił się w lecie 1934 roku w plac budowy. Po dwóch latach „Dwójka” miała swój pierwszy budynek z prawdziwego zdarzenia. Zakresem swojej działalności objęła teren miasta na północ od torów kolejowych.Do nowo powstałej szkoły przyjęto 580 uczniów. Funkcję kierownika pełniła p. Zofia Jellinek. Dopiero od pierwszego września 1932 r. SP Nr 2 została usamodzielniona...
 • 2 SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 NA MIARĘ XXI WIEKU
  .......................................................................................... CHCEMY, ABY NASI UCZNIOWIE DZISIAJ WIEDZIELI, CO TRZEBA POZNAWAĆ JUTRO, BY RADZIĆ SOBIE POJUTRZE. W listopadzie 2012 roku Szkoła Podstawowa Nr 2 w Piastowie obchodziła 80-lecie swego istnienia. Losy placówki oświatowej i jej wpływ na wszystko, co działo się w naszym mieście, to z pewnością powód do dumy czterech pokoleń mieszkańców Piastowa. Szkoła nasza posiada liczne certyfikaty, m.in. jest SZKOŁĄ Z KLASĄ i ma UCZNIÓW Z KLASĄ, jest SZKOŁĄ Z PRAWAMI DZIECKA, SZKOŁĄ MYŚLENIA i SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY. Jest szkołą na miarę XXI wieku.
 • 3 PLAC ZABAW
  ....................................................................................... W ramach programu „Radosna Szkoła” w naszej szkole powstał nowy plac zbaw. „Radosna Szkoła” to rządowy program, który ma umożliwić doposażenie szkół w odpowiednie środki dydaktyczne, dostosowane do potrzeb rozwojowych dzieci. W ramach tego programu uzyskaliśmy dofinansowanie na zakup pomocy dydaktycznych oraz budowę placów zabaw.
 • 4 Program „Mleko dla szkół”
  ....................................................................................... W ramach programu UE „Mleko dla szkół” zachęca się dzieci do spożywania produktów mlecznych i przestrzegania zbilansowanej diety. Odgrywa on również rolę edukacyjną, wspierając rozwijanie dobrych nawyków żywieniowych, które będą trwać przez całe życie. Poprzez unijny program „Mleko dla szkół” Unia Europejska przekazuje dotacje szkołom i innym placówkom szkolnym, aby mogły one zapewniać swoim uczniom mleko i inne produkty mleczne. Przy ścisłej współpracy z programem UE „Owoce dla szkół”, Unia Europejska dokłada wszelkich starań, aby przyszłe pokolenia rosły zdrowo.
 • 5 Zajęcia komputerowe
  .......................................................................................... Zajęcia w pracowni komputerowej pozwalają na zdobywanie umiejętności zastosowania komputera w nauce, zabawie, realizacji własnych pomysłów i rozwijaniu zainteresowań oraz wdrażają do wytrwałości i samodzielnego rozwiązywania problemów. W roku szkolnym 2012/2013 czterech uczniów z klas V-VI zakwalifikowało się do II etapu Konkursu miniLOGIA 11 organizowanego przez Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie. Do III etapu zakwalifikowała się uczennica klasy 5a Maria Śmigielska, a 15 maja 2013 w OEIIZK w Warszawie odebrała z rąk Mazowieckiego Kuratora Oświaty nagrodę i tytuł laureata Przedmiotowego Konkursu Informatycznego.

Szkoła Podstawowa Nr 2

im. Marii Skłodowskiej-Curie w Piastowie

  
  
  
Błąd
 • JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/sp2piastowyp/ftp/images/banb/
 • JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/sp2piastowyp/ftp/images/basen/
Uwaga
 • JW_SIG_PRG
 • JW_SIG_PRG

Badminton w naszej szkole

W naszej szkole zajęcia wychowania fizycznego zawsze są ciekawe. Dzieci mają okazję kształtować swoją sylwetkę, ćwiczyć kondycję, poznawać możliwości swojego organizmu. Mają też możliwość wykonywania różorodnych ćwiczeń. Tym razem uczestniczyły w zajęciach z badmintona. Jest to gra rekreacyjna dla wszystkich. Podczas zajęć dzieci poznały tajniki tej gry, poszerzyły swoją wiedzę, oraz umiejętności. Uczniowie sami również mogli zmierzyć się i pograć ze sobą. Poznali także różne ćwiczenia i zabawy związane z tą dyscypliną sportową, które można wykorzystać z rodziną i znajomymi podczas wolnych, słonecznych dni. 

{gallery}banb{/gallery}

Filmy:

Wesoło na rolkach!

Zajęcia na rolkach są prowadzone w kl. I- III na zajęciach sportowych. Cieszą się one dużym powodzeniem i dzieci chętnie na nie uczęszczają. Uczniowie, którzy nie umieli jeździć, nauczyli się i opanowali podstawowe elementy jazdy. Zajęcia sprawiły, iż spora grupka dzieci zainteresowała się tym sportem.

MAKS I TOMEK ZDOBYLI ZŁOTY MEDAL! W Powiatowych zawodach w Tenisie stołowym.

W dniu 6 grudnia w Nadarzynie odbyły się Powiatowe zawody w Tenisie stołowym. Naszą szkołę i gminę w kategorii szkół podstawowych reprezentowali chłopcy z klasy III; Tomasz Trzaskowski i Maks Nawarski.  Chłopcy rywalizowali z zawodnikami , którzy wygrali również Gminne zawody w kategorii Szkół Podstawowych. Stawiło się 8 drużyn, każdy mecz pomiędzy drużynami to;

- 3 zwycięskie mecze , a każdy mecz to do 3 setów wygranych .

Pierwszy mecz chłopcy zagrali z SP Sękocin. Trochę wystraszeni, bo chłopcy okazali się starsi (byli z klasy VI), ale pierwsze piłki przełamały strach i gra potoczyła się wspaniale. Maks i Tomek wygrali swoje indywidualne pojedynki a następnie debel. Tak wygrali swój pierwszy mecz (3:0).

Kolejny mecz to rozgrywka z SP 10 Pruszków. Tutaj sytuacja okazała się podobna. Po zwycięskich grach singlowych wygrali debel i swój mecz z wynikiem (3:0).

Mecz finałowy okazał się najtrudniejszym pojedynkiem z Sp Kostowiec . Niespodzianką było to, że przeciwnik to chłopcy w podobnym wieku do naszych uczniów, jeden był z IV klasy drugi z klasy I. Pierwsze single okazały się już trudniejsze. Wygrał Tomek, przegrał Maks. Następnie po zaciętej walce chłopcy wygrali debla. Mieli już dwa punkty, przeciwnik jeden. By wygrać mecz potrzebne było jeszcze jedno zwycięstwo. Pierwszy mecz przegrał Tomek, było 2:2 i w ostatnim meczu lepszy okazał się Maks! I tak po udanym starcie nasi chłopcy zdobyli  ZŁOTY MEDAL NA ZAWODACH POWIATOWYCH!

Dobra zabawa na zajęciach wychowania fizycznego

Podczas zajęć wychowania fizycznego nasze dzieci mają możliwość integrować się poprzez zabawę. W czasie lekcji, dzieci wspólnie uczestniczą w zabawach z chustą Klanzy. Uatrakcyjnione zajęcia są dla uczniów ciekawsze i chętniej podejmują inne zadania.

Przerwy w tanecznym ruchu

Nasze dzieci potrzebują ruchu, to oczywiste! Aby czas pomiędzy lekcjami mijał przyjemnie, podczas przerw ćwiczymy aerobik przy muzyce. Coraz więcej dzieci pojawia się i przyłącza do wspólnej zabawy. Tak trzymać!

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa nr 2 w Piastowie  Rights Reserved.